اخبار کوتاه ورزشی
 

آرزوی «سردار» برآورده شد

سردار آزمون به دیدار رئیس جمهوری می‌رود.

به‌ گزارش ‌ایسنا، سردار آزمون، مهاجم جوان و موفق فوتبال ایران که شب عید فطر در برنامه تلویزیونی حاضر شده بود، دیدار با دکتر حسن روحانی را یکی از آرزوهای خود عنوان کرد. پس از این اظهار نظر و با پیگیری وزارت ورزش و جوانان، رئیس جمهوری موافقت خود را برای دیدار با مهاجم جوان فوتبال ایران اعلام کرد. در این‌ راستا قرار است با پیگیری‌هایی که وزارت ورزش و جوانان انجام خواهد داد، زمان این دیدار هماهنگ شود تا آزمون بتواند با رئیس جمهوری دیدار کند.

خشم و عصبانیت سعودی‌هااز رأی فیفا

فیفا در دعوای فوتبالی بین عراق و عربستان به سود عراق رای داد و تاکید کرد که باید هم بازی رفت و هم بازی برگشت تیم ملی فوتبال عراق برابر عربستان در زمین بی‌طرف برگزار شود. این رای سبب خشم و ناراحتی سعودی‌ها شده است. به گزارش ایسنا و به نقل از یورو اسپورت، فدراسیون بین المللی فوتبال به اختلاف فوتبالی بین عراق و عربستان پایان داد و اعلام کرد که رویارویی تیم ملی فوتبال عراق با عربستان چه در دیدار رفت و چه در دیدار برگشت انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه باید در زمین بی طرف برگزار شود که این حکم سبب اعتراض

سعودی ها شده است.

تورنمنت بهترین روپایی در تهران

فدراسیون ورزش های همگانی در مسابقه ای جذاب تمام روپایی زن های ایران را به دور خود جمع خواهد کرد تا قهرمان این تکنیک را معرفی کند. مسابقات روپایی ایران در دو رده سنی زیر ۱۴ سال و بالای ۱۴ سال با توپ فوتبال استاندارد از ساعت ۱۰ صبح روز جمعه ۲۵ تیرماه در تهران آغاز می شود و بهترین روپایی زنان ایران خود را به محل برگزاری مسابقه خواهند رساند تا قهرمان این دوره از مسابقات اعلام شود.این برای نخستین بار است که این مسابقه به صورت رسمی برگزار می‌شود تا از سرتاسر کشور بهترین ها خود را در معرض مسابقه قرار دهند.

پرسپولیس به مصاف آرسنال اوکراین می رود

سرمربی پرسپولیس از اوکراین سفری کوتاه را به کشورش خواهد داشت.

به گزارش سایت باشگاه پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ با استفاده از تعطیلی تمرینات در پایان اردوی اوکراین به کشورش سفر خواهد کرد.

برانکو و همکارانش بعد از آخرین تمرین سرخپوشان در اردوی اوکراین، روز چهارشنبه کی‌یف را از طریق وین به قصد کرواسی ترک خواهد کرد.ایوانکوویچ و دستیارانش صبح روز یکشنبه برای شروع تمرینات پرسپولیس، در تهران حضور پیدا خواهند کرد. بر همین اساس شاگردان برانکو امروز صبح تمرین خواهند کرد و سپس عصر چهارمین بازی تدارکاتی خود را در اردوی اوکراین برگزار می‌کنند.

دیدار امروز پرسپولیس مقابل تیم آرسنال اوکراین است که از تیم‌های متوسط این کشور به حساب می‌آید.

نا م موسوی و قلعه نویی در میان المپیکی‌های دوومیدانی

نام دو پرتابگر چکش ایران در میان دوومیدانی کاران المپیکی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، کاوه موسوی و پژمان قلعه نویی، دو پرتابگر چکش ایران در رقابت‌های دوومیدانی اوپن بلاروس حدنصاب حضور در المپیک ۲۰۱۶ ریو را کسب کردند. موسوی با ۷۷.۴۰ و قلعه نویی با ۷۷.۱۸ به ورودی المپیک در این ماده که ۷۷ متر بود رسیدند.

فدراسیون دوومیدانی ایران بعد از این رکوردها کسب این دو سهمیه را تائید نکرد و آن را منوط به تایید فدراسیون بلاروس و همچنین گرفتن تست دوپینگ از این دو پرتابگر کرد. البته این دو همانند محمد ارزنده می توانند در ایران تست دوپینگ بدهند.

با وجود اینکه فدراسیون دوومیدانی ایران هنوز این دو سهمیه را تایید نکرده، اما نام موسوی و قلعه نویی در میان دوومیدانی کارانی که سهمیه

گرفته اند ثبت شده است.

با این حال باید منتظر تائید رسمی فدراسیون دوومیدانی ایران بود. با تایید دو سهمیه این پرتابگران تعداد دوومیدانی کار ایران در المپیک ریو به ۱۰ می رسد.

نسخه مناسب چاپ