شهر بناب مجهز به دوربین‌های کنترل ترافیک می‌شود
بناب ـ خبرنگار اطلاعات: به رغم افزایش روز افزون تعداد خودرو در بناب مسیر گشایی جدیدی در این شهر اتفاق نیفتاده است و خیابان‌ها دیگر گنجایش این حجم خودرو را ندارند.

ولی‌الله فرج اللهی فرماندار بناب در جلسه شورای هماهنگی ترافیک این شهرستان با اشاره به آغاز فصل تابستان و افزایش حجم ترافیک، افزود: با ورود مسافران تابستانی شاهد افزایش حجم ترافیک در مسیرهای منتهی به بناب و همچنین داخل شهر خواهیم بود که لازم است راهنمایی و رانندگی، پلیس راه و شهرداری اقدام‌های لازم را انجام دهند.

وی سپس از تجهیز خیابان‌های بناب به سیستم هوشمند و دوربین‌های کنترل ترافیک تا پایان امسال خبر داد و گفت: با تجهیز صددرصدی خیابان‌های شهر به سیستم هوشمند شاهد کاهش ترافیک و تخلفات رانندگی خواهیم بود.

رئیس شورای ترافیک بناب با اشاره به وجود۶۵ هزار دستگاه خودرو در این شهرستان، افزود: این تعداد علاوه بر خودروهایی است که از دیگر شهرهای کشور در این شهر تردد می‌کنند.

فرج اللهی یادآور شد: بدلیل نبود جاد کمربندی، بیشتر خودروهایی که به استان‌های غربی کشور تردد دارند از شهر بناب عبور می‌کنند که خیابان‌های موجود نمی‌توان جوابگوی این تعداد خودرو باشد.

وی تأکید کرد: شورای اسلامی شهر و شهرداری بناب باید در امر مسیرگشایی قدم‌های جدی‌تری بردارند.

فرماندار بناب با اشاره به تصویب طرح اجرای کمربندی شرقی بناب در سال گذشته، اظهار امیدواری کرد، امسال با تخصیص اعتبارات مورد نیاز عملیات اجرایی این پروژه آغاز شود.

او با اشاره به وجود مشکل در بحث فرهنگ‌سازی مسائل ترافیکی، گفت: اگر قوانین ترافیکی را رعایت نکنیم با مشکلات عدیده‌ای روبرو خواهیم شد.

فرماندار بناب یادآور شد: علیرغم افزایش قابل توجه تعدادخودروهای بناب نسبت به ۲۰ سال قبل خیابان کشی و مسیرگشایی جدیدی در این شهر اتفاق نیفتاده است و متأسفانه در ۱۵ سال اخیر به علت جابجا نکردن یک اصله درخت گردو در خیابان دانشجو، هر روز شاهد افزایش حجم ترافیک در مرکز اصلی شهر هستیم که این کار نیاز به فرهنگ‌سازی، همکاری و تعامل مردم دارد. در ادامه رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بناب با اعلام اینکه به علت نصب نکردن دوربین‌های کنترل ترافیک امکان کنترل تخلفات رانندگی وجود ندارد؛ گفت: برای حل این مشکل نیاز به نصب تجهیزات آن در محل راهنمایی و رانندگی است و یا این که شهرداری به صورت تمام وقت برای کنترل این دوربین‌ها نیرو اختصاص دهد.

سرهنگ عزتی افزود: با نصب ۸ دستگاه دوربین در نقاط مختلف شهر می‌توان حدود۱۶ هزار مترمربع از شهر را تحت کنترل ترافیکی در آورد.

وی تأکید کرد: برای آموزش مسائل ترافیکی و فرهنگ‌سازی نصب ۵ دستگاه بیلبورد در نقاط مختلف شهر ضروری است.

در ادامه این نشست مقرر شد؛ برای کاهش مشکلات ترافیکی شهر بناب نسبت به انتقال گاراژ شمس به خارج از شهر اقدام‌های لازم به عمل آید.

نسخه مناسب چاپ