اصفهان؛ میزبان کنفرانس بین‌المللی کیفیت خدمات در گردشگری و مهمان‌نوازی
اصفهان ـ خبرنگار اطلاعات: نخستین کنفرانس بین‌‌المللی کیفیت خدمات در گردشگری و مهمان‌نوازی با عنوان تجربه میراث ایرانی در اصفهان برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان با بیان این‌که این کنفرانس ۲۶ و ۲۷ تیر در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار می‌شود، به مهمان‌نوازی ایرانیان در دنیا به‌عنوان یکی از ویژگی‌های ایرانیان اشاره کرد و گفت: این ظرفیت می‌تواند با تخصصی‌شدن و هماهنگی با استانداردهای بین‌المللی در رشد گردشگری تاثیرگذار باشد.

فریدون اللهیاری از گردشگری به‌عنوان یکی از عوامل توسعه نام برد و افزود: لازم است نیازهای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری گردشگری به‌صورت توامان فراهم شود. او با بیان این‌که بر این اساس در برنامه ششم توسعه، ظرفیت اقامتی استان اصفهان از ۱۶ هزار و ۵۰۰ تخت به ۸۰ هزار تخت افزایش پیدا خواهد کرد، افزود: سرمایه‌گذاری در حوزه سخت‌افزاری گردشگری استان افزایش یافته است.

او گفت: از سال ۹۲ هر سال ورود گردشگران خارجی به کشورمان افزایش داشته است. وی در ادامه با بیان این‌که اصفهان به‌عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی مطرح است اضافه کرد: کیفیت صنایع‌دستی این شهر نیز باید افزایش پیدا کند. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به این‌که به فروشگاه‌های نمونه صنایع‌دستی که خدمات مناسب ارائه دهند نشان اعتماد اعطا و به گردشگران معرفی می‌شوند، افزود: با فروشگاه‌های متخلف نیز به شدت برخورد می‌شود و در تعطیلات نوروز امسال بیش از ۲۰ فروشگاه متخلف تعطیل شد.

اللهیاری با اشاره به این‌که امروز میدان امام‌خمینی‌(ره) در دنیا به عنوان بازار فروش صنایع‌دستی شناخته می‌شود، گفت: در تلاشیم شهرت این میدان تاریخی را در جهان افزایش دهیم.

خلاء گردشگری اصفهان

شهردار اصفهان نیز با اشاره به این‌که گردشگری محور توسعه اصفهان است گفت: شهرداری قرار نیست در حوزه تصدی‌گری ورود پیدا کند بلکه شهرداری می‌تواند در ارائه خدمات خوب و مناسب ورود پیدا کند. مهدی جمالی‌نژاد با اشاره به این‌که شهرداری در تسریع ساخت زیرساخت‌های گردشگری ورود بسیار خوبی پیدا

کرده است افزود: بزودی چند هتل در این شهر افتتاح خواهد شد. او گفت: برای افزایش ورود گردشگران به شهر اصفهان قرار نیست فقط به جاذبه‌های تاریخی آن بسنده کنیم بلکه برای ذائقه‌های مختلف می‌توان جاذبه‌های دیگری ایجاد کرد.

او ورود تورهای خارجی را یکی از خلاء‌های موجود در گردشگری اصفهان اعلام کرد و گفت: اصفهان در حوزه گردشگری داخلی اشباع است ولی برای ورود تورهای گردشگران خارجی باید فعالیت‌های زیادی انجام شود. جمالی‌‌نژاد از آماده‌شدن سند گردشگری اصفهان خبرداد و افزود: در حوزه گردشگری همه دست‌اندرکاران باید ورود و نقش ایفا کنند.

دبیر علمی نخستین کنفرانس بین‌المللی کیفیت خدمات در گردشگری و مهمان‌نوازی نیز با بیان این‌که سخنرانان کلیدی این کنفرانس از کشورهای کرواسی، اسپانیا، آمریکا، کره‌جنوبی، پرتغال و چین هستند، افزود: بیش از ۷۵ چکیده مقاله از شهرهای مختلف ایران و ۱۴ کشور دنیا به دبیرخانه این کنفرانس ارسال شده است.

جعفر جعفری با اشاره به این‌که مقالات برتر در کتاب انتشارات (امر الد) در لندن چاپ خواهد شد گفت: ۲ جایزه ۲۰۰ دلاری و ۴ جایزه ۵۰۰ دلاری نیز به مقالات برتر این کنفرانس اهدا خواهد شد.

او با بیان این‌که معاون دبیر کل سازمان گردشگری جهانی دراین کنفرانس حضور خواهد داشت، از برنامه‌های جنبی این کنفرانس را برگزاری ۴ کارگاه تخصصی گردشگری و یک پنل جامع با حضور کارشناسان ایرانی اعلام کرد.

نسخه مناسب چاپ