راه‌اندازی خط ۵ مترو کرج تا پایان دولت یازدهم
کرج ـ خبرنگار اطلاعات: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از راه‌اندازی خط۵ قطار شهری کرج تا پایان عمر دولت یازدهم خبر داد.

هیربد معصومی با اشاره به وضع کنونی پروژه قطار شهری این کلانشهر اظهار داشت: پرونده این پروژه در حال حاضر در شعبه تجدید نظر مفتوح و در انتظار رای دادگاه است، هر رأیی که دادگاه صادر کند براساس آن عمل می‌کنیم.

وی گفت: این موضوع به جای بررسی در شورای عالی فنی در دادگستری مطرح شد و قاضی نیز رسیدگی به این موضوع را در صلاحیت خود ندانست، اما اعمال ماده ۴۶ در مورد این پروژه را خارج از حوزه وظایف دادگستری اعلام کرد که این امر سبب اعتراض ما شد و در انتظار تجدید نظر هستیم.

وی با بیان این که با توجه به خستگی و انتظار بیهوده مردم از اجرایی شدن خط ۲ پروژه قطار شهری کرج که سال‌ها به طول انجامید، افزود: تصمیم گرفتیم خط ۵ قطار شهری کرج را که مسیر آن از گوهردشت تا مترو محمدشهر است را راه‌اندازی کنیم.

او با تاکید بر این که عزم جدی برای ساخت و بهره‌برداری از این خط مترو در استان ایجاد شده است، گفت: با توجه به مشکلات موجود بر سر راه خط۲ قطار شهری کرج و این که تا زمان تعیین تکلیف و فسخ پیمان نمی‌توان اقدامی عملیاتی برای این پروژه انجام داد، تصمیم به راه‌اندازی خط۵ اتخاذ شد.

این مسئول با بیان این که در نظر داریم این پروژه را با اعلام مناقصه و جذب پیمانکار به صورت صددرصد تهاتری اجرا کنیم، تاکید کرد: این تصمیم در هیات مدیره اتخاذ شد که پس از تصویب شورای شهر کرج و شورای سازمان قطار شهری و اعلام مناقصه عمومی، این پروژه را اجرایی کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز در پایان با بیان این که اعتبار لازم برای اجرای این پروژه حدود ۷۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است، یادآور شد: این بهترین تصمیمی است که می‌توان اتخاذ کرد و باید از پیش‌ترها این اقدامات را انجام می‌دادیم.

نسخه مناسب چاپ