کوتاه از چهار گوشه کشور
تشویق ۵ مرکز اقامتی و پذیرایی در استان کرمان

کرمان ـ خبرنگار اطلاعات: سه مرکز اقامتی و دو واحد پذیرایی در استان کرمان به علت ارائه خدمات شایسته به مسافران تشویق شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: در روزهای پایانی تابستان بیش از ۹۰۰ بازدید از تأسیسات و واحدهای گردشگری و اقامتی استان کرمان انجام شد که طی آن سه مرکز اقامتی و دو واحد پذیرایی تشویق شدند.

حسین شمس‌الدینی افزود: در این بازدیدها همچنین ۵۰ مورد تذکر و ۲۰ مورد اخطار کتبی به تأسیسات گردشگری استان کرمان داده شد.

وی اعلام کرد: مسافران در صورت مشاهده هرگونه تخلف یا داشتن شکایت و پیشنهاد می‌توانند به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان مراجعه کنند یا با شماره تلفن ۲۸۱۶۵۰۴ تماس بگیرند.

فعالیت ۳۵۰۰ تعاونی در سیستان و بلوچستان

زاهدان ـ خبرنگار اطلاعات:‌۳۵۰۰ تعاونی در سیستان و بلوچستان فعالیت می‌کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: ۴۱۵۰ تعاونی در استان سیستان و بلوچستان به ثبت رسیده است.

عبدالجلیل شهنوازی با اشاره به به این که ۸۰ درصد تعاونی‌های سیستان و بلوچستان با یک میلیون و ۲۰۰ هزار عضو فعالیت دارند، اعلام کرد: پارسال با توجه به ایجاد ستاد توسعه کشاورزی در کشور تعداد تعاونی‌های کشاورزی در سیستان و بلوچستان از ۴۰۰ تعاونی به ۵۳۰ تعاونی افزایش یافت.

وی یادآور شد: در جشنواره تعاونی‌های برتر استان از ۱۹ تعاونی برتر قدردانی شد و در جشنواره تعاونی‌های سراسر کشور در تهران نیز چهار تعاونی استان به عنوان برتر و ملی معرفی شدند.

شهنوازی افزود: با توجه به روحیه بالای همکاری و تعاون که بین مردم سیستان و بلوچستان مشاهده می‌شود در هر تعاونی ۴۰۰ نفر عضویت دارند که نشانگر جایگاه مطلوب تعاونی‌ها است.

او با اشاره به جایگاه اصل ۴۴ قانون اساسی و قانون پنجم توسعه کشور گفت: با توجه بیشتر به بخش تعاون از جمله اعطای تسهیلات ویژه، کاهش تشریفات اداری، جذب کمک‌های فرا بخشی به این حوزه و پیگیری مطالبات تعاونی‌ها می‌توان بیش از ۶۰ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد کرد.

فرسودگی ۴۰ درصد شبکه آبرسانی روستاهای یزد

یزد ـ خبرنگار اطلاعات: بیش از ۴۰ درصد شبکه آبرسانی در روستاهای استان یزد فرسوده است.

محمد فاتحی، معاون طرح و توسعه شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد با بیان این مطلب افزود: برای تأمین و توزیع آب آشامیدنی روستاهای استان یزد بیش از ۵۰۰۰ کیلومتر شبکه توزیع و خط انتقال وجود دارد که حدود ۴۰ درصد از شبکه‌های توزیع فرسوده است.

او افزود: از آنجا که فرسودگی شبکه و انشعاب آب می‌تواند از عوامل اصلی هدررفت و آلودگی آب آشامیدنی باشد، شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد در راستای قانون برنامه پنجم توسعه کل کشور، اقدام به اصلاح و بازسازی بیش از ۱۳۵ کیلومتر شبکه آب فرسوده در روستاهای استان کرده است.

وی ادامه داد: هزینه انجام این عملیات تاکنون ۵۸ میلیارد ریال بوده که از محل اعتبارات استانی و خشکسالی تأمین شده است.

فاتحی گفت: با تأمین اعتبارات مورد نیاز برای اصلاح و بازسازی شبکه‌های آب آشامیدنی می‌توان از هدررفت آب در شبکه‌ها جلوگیری کرد.

۲ کشته در تصادف موتورسیکلت با پراید در بابل

بابل- خبرنگار اطلاعات: تصادف یک دستگاه موتورسیکلت با یک دستگاه پراید در جاده گنج افروز شهرستان بابل دو کشته و یک مجروح برجا گذاشت.

در پی اطلاع به سامانه ۱۲۵ مبنی بر وقوع تصادف در جاده گنج افروز بابل، اکیپ عملیاتی ۱۰۳ ایستگاه شماره ۱ سازمان آتش‌نشانی بابل به محل اعزام شد و اقدام به ایمن‌سازی منطقه کرد.

در این تصادف دو جوان بیست و بیست و یک ساله از راکبان موتور جان خود را از دست دادند و یک جوان بیست و یک ساله سرنشین پراید به شدت مصدوم و به مراکز درمانی انتقال داده شد. علت وقوع تصادف توسط کارشناسان راهنمایی و رانندگی در دست بررسی است.

نسخه مناسب چاپ