قاچاقچی بین‌المللی موادمخدر با۳۵۰ میلیارد ریال دارایی دستگیر شد
سرویس شهرستانها: فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: یکی از قاچاقچیان بین المللی مواد مخدر با تلاش نیروهای انتظامی در یکی از روستاهای شهرستان دلگان این استان دستگیر و اسناد ۲۰۰ میلیارد ریال املاک و ۱۵۰ میلیاردریال وجه نقد نیز از این متهم در نقاط مختلف کشور کشف شد.

سردار حسین رحیمی افزود: متهم پس از دستگیری، به قاچاق مواد مخدر به کشورهای تانزانیا، سومالی و کشورهای حاشیه خلیج فارس از راه دریا اعتراف کرد.

وی اضافه کرد: با توجه به کشف چندین محموله بزرگ مواد مخدر در استان‌های مختلف کشور متعلق به یک قاچاقچی بزرگ بین‌المللی که به دلیل قاچاق مواد مخدر، درگیری مسلحانه با ماموران و گروگانگیری‌های مرتبط با مواد مخدر تحت پیگرد مراجع قضایی بود، دستگیری وی در دستور کار ماموران پلیس سیستان و بلوچستان قرار گرفت. او افزود: ماموران انتظامی سیستان و بلوچستان پس از ماه‌ها اقدامات مستمر اطلاعاتی و پایش‌های تخصصی و تحت نظر قرار دادن محل‌های تردد و مخفیگاه‌های این متهم، سرانجام وی را در یک عملیات غافلگیرانه در یکی از روستاها دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: ماموران موفق به شناسایی تعداد زیادی املاک از قبیل ۷۶ منزل متعلق به این قاچاقچی در استان‌های مختلف کشور به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال شدند که این املاک با هماهنگی مراجع قضایی به همراه ۱۵۰ میلیاردریال وجه نقد از حساب‌های بانکی او توقیف شد.‏

رحیمی با اشاره به اینکه تلاش‌های گسترده پلیس برای شناسایی و دستگیری سایر اعضای این شبکه بین المللی همچنان با جدیت ادامه دارد، اضافه کرد: نیروی انتظامی با اشراف اطلاعاتی و استفاده از ظرفیت و توان موجود در همه قشرهای اجتماعی به ویژه ریش‌سفیدان و سران طوایف اجازه نخواهد داد قاچاقچیان و مخلان امنیت جامعه در هیچ نقطه‌ای از این استان پهناور احساس آرامش کنند.

نسخه مناسب چاپ