تولید محصولات کشاورزی سالم در سبزوار
 

سبزوار ـ خبرنگار اطلاعات: معاون سازمان و مدیر جهادکشاورزی سبزوار از شناسنامه‌دار کردن برخی از محصولات کشاورزی در این شهرستان خبر داد.

مهندس محمد جواد ایزدیان گفت: در زمینه کاهش مصرف کود و سموم شیمیایی، برای اولین بار در سبزوار ۲۰ نفر از کشاورزان موفق به اخذ پروانه استاندارد تولید محصول سالم، برای محصولات باغی و زراعی شدند.

وی تأکید کرد: کشاورزانی که محصول سالم تولید کنند از حمایت‌های ویژه‌ای بهره‌مند می‌شوند.

رئیس اداره تولیدات گیاهی جهادکشاورزی سبزوار هم گفت: با همکاری ناظرین و کلینیک‌های گیاه پزشکی شهرستان ابتدا برای محصولات پسته، انار، انگور، بادام و هندوانه عملیات نمونه‌برداری به عمل آمد و پس از آنالیزهای مربوطه توسط آزمایشگاه‌های مورد تأیید اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان خراسان رضوی، متقاضیان موفق به اخذ گواهی استاندارد تولید محصول سالم شدند.

مهندس احمد رحیمی گفت: محصول سالم محصولی است که باقیمانده آفت‌کش‌ها، عناصر، فلزات و سموم در آنها از حد مجاز بیشتر نباشد و از ارکان اصلی غذای سالم به شمار آید و سلامت جامعه را تضمین کند.

وی افزود با ایجاد پایگاه اطلاعاتی مخصوص تولیدکنندگان محصول سالم و همچنین با تشکیل بازار هدف برای عرضه مستقیم محصولات سالم در شهرستان می‌توان گام‌های مؤثرتری در این زمینه برداشت.

نسخه مناسب چاپ