سازمان عفو بین الملل: دولت مصر صدها مخالف را ربوده است
سرویس خارجی- عفو بین الملل اعلام کرد: صدها شهروند مصری در روندی که برای از بین بردن مخالفت‌های صلح آمیز در این کشور صورت گرفت، ربوده و مورد شکنجه قرار گرفتند.

در گزارش مذکور آمده است که کودکان ۱۴ ساله، دانشجویان، فعالان سیاسی و معترضان در جریان حمله نیروهای امنیتی به منازلشان ناپدید شدند وبسیاری از آنها برای چندین ماه در بازداشت با چشم ها و دست های بسته بودند.گمان می رود صدها تن از مردم نیز به صورت مخفیانه توسط نیروهای امنیتی دولت مصر در قاهره دستگیر شده و در ساختمان وزارت کشور باشند. این ساختمان نزدیک میدان تحریر است که شاهد درگیری و تظاهرات گسترده منجر به برکناری مبارک در ژانویه ۲۰۱۱ شد.

عفو بین الملل می افزاید: از زمان روی کار آمدن مجدی عبدالغفار به عنوان وزیر کشور در مارس ۲۰۱۵ بر شمار مفقودی‌ها افزوده شده است. وی پیشتر در بخش تحقیقات امنیتی دولت مصر فعالیت داشت و جزو نیروی پلیس مخفی این کشور بود. لازم به ذکر است که دولت مصر، وجود ۳۴ هزار تن در زندان‌های این کشور را تایید کرده است.در تحولی دیگر،عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهوری مصر به دلیل شرایط امنیتی خطرناک در استان سینا برای هشتمین بار وضعیت فوق العاده در این استان را برای سه ماه دیگر تمدید کرد. خبر دیگر اینکه ،روزنامه صهیونیستی هاآرتص گزارش داد، مصر از تل آویو خواست تروریست های مستقر در سینا را بمباران کند.

نسخه مناسب چاپ