هلاکت ۱۰۰ مزدور عربستان در پاتک سنگین ارتش و نیروهای مردمی یمن
سرویس خارجی: ارتش و نیروهای مردمی یمن در یک پاتک سنگین، ضمن ناکام گذاشتن تلاش مزدوران سعودی برای نفوذ به استان «تعز»، ۱۰۰ تن از آنها را به هلاکت رساندند.
در این رابطه، خبرگزاری« العهد» گزارش داد، مزدوران سعودی تلاش کردند تا به منطقه «الکهبوب» واقع در جنوب استان تعز یمن نفوذ کنند که با مقاومت ارتش و نیروهای مردمی روبه رو شدند.از طرفی، خبرگزاری«المسیره» اعلام کرد، این حملات مزدوران با پوشش گسترده جنگنده های سعودی همراه بود.
از طرفی، برخی منابع خبری یمن، ازسقوط یک فروند هواپیمای جنگنده اف ۱۶ سعودی بر اثر شلیک پدافند هوایی نیروهای مقاومت مردمی و کشته شدن یک خلبان این جنگنده خبر دادند.این در حالی است که حملات ائتلاف سعودی علیه غیرنظامیان و به خصوص کودکان یمنی همچنان ادامه دارد. در چنین شرایطی، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در پیامی به دبیرکل سازمان ملل، فهرست اسامی ۱۸۰۶ کودک یمنی را که در حملات عربستان سعودی کشته شده‌اند، به وی ارائه کرد.از سوی دیگر، انفجار خودروی بمب گذاری شده توسط مزدوران عربستانی طرفدار منصور هادی در مسیر خودروی استاندار «عدن» و نیز مدیر اداره امنیت این استان در جنوب یمن، خساراتی به بار آورد.در تحولات سیاسی و تلاش ها برای برقراری صلح در یمن نیز، «اسماعیل ولد الشیخ احمد» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در یمن، با «علی عبدالله صالح» رئیس‌جمهوری اسبق این کشور در صنعا دیدار و درباره مقدمات ازسرگیری دور بعدی مذاکرات صلح یمن در کویت گفتگو کرد.
از سوی دیگر، هیأت انصارالله یمن به همراه فرستاده سازمان ملل ، راهی «مسقط» پایتخت عمان شدند تا پس از رایزنی و دیدار با مقامات کشور عمان، برای ادامه گفتگو های صلح، به کویت بروند.
در چنین شرایطی، معاون دفتر رئیس جمهوری مستعفی یمن و عضو هیأت مذاکره کننده منصور هادی گفت: هیات ریاض در مذاکرات صلح یمن در کویت حضور نخواهد یافت.از طرفی،«محمد عبد السلام»
‌سخنگوی جنبش انصارالله یمن نیزتاکید کرد، این جنبش با هر گونه راه حل برای بحران این کشور که مبتنی بر توافق و اجماع نظر نباشد، مخالف است.

نسخه مناسب چاپ