یک آتش‌نشان در تهران جانش را در راه نجات هموطنان فدا کرد
 

سرویس حوادث: سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران گفت: براثر آتش‌سوزی گسترده در یک منزل مسکونی در بلوار لاله شرقی یک زن ۸۹ ساله معلول و یک آتش‌نشان جان خود را از دست دادند.

سید جلال ملکی افزود: ساعت ۱:۲۵ بامداد دیروز به سامانه ۱۲۵ اعلام شد و ماموران ۴ ایستگاه به همراه تجهیزات لازم به محل حادثه اعزام شدند.

او ادامه داد: آتش‌نشانان با استفاده از دستگاه‌های تنفسی برای نجات جان هموطنان به طبقات اعزام شدند و گروهی نیز در میان شعله‌های سنگین آتش وارد عملیات مهار شدند.

وی با بیان این که در این حادثه آتش‌نشانان موفق شدند ۱۵ نفر از ساکنان را به سلامت از داخل ساختمان خارج کنند، اضافه کرد: یک نفر در محل آتش‌سوزی گرفتار شده بود که برای نجات جان این فرد آتش‌نشانان در میان شعله‌های سنگین آتش و دود قرار گرفتند و هنگام عملیات یک آتش‌نشان به نام علی قانع ۳۶ساله بر زمین افتاد که همکارانش خیلی سریع او را ازصحنه عملیات مهار خارج کردند و تحویل عوامل اورژانس دادند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران اضافه کرد: این آتش‌نشان فداکار که برای نجات جان شهروند خود مشغول عملیات بود با توجه به تلاش‌های زیاد کادر پزشکی به دلیل مصدومیت پس از انتقال به بیمارستان به ‘شهادت’ رسید. او گفت: در محل آتش‌سوزی همچنین یک زن ۸۹ ساله که دچار معلولیت‌های جسمی و حرکتی بود، به دلیل شدت جراحات وارده جان باخت.

شهردار تهران در پی شهادت یکی از آتش‌نشانان فداکار تهران هنگام نجات شهروندان، در صفحه شخصی اینستاگرام خود ضمن تسلیت، پیامی را منتشر کرد.‏

نسخه مناسب چاپ