وزیر ارشاد: دیپلماسی فرهنگی و هنری موسیقی ایرانی را جهانی می‌کند
 

یکی از نکاتی که همواره تاکید داشتم این بوده که باید از دیپلماسی فرهنگی و هنری استفاده کرد تا آثارمان را در دنیا عرضه کنیم.

به گزارش ایسنا ،«علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه کنسرت «عشق من، ایران من»،با بیان مطلب فوق، درباره جهانی شدن موسیقی کشور گفت: موسیقی ایران شناخته شده است و در حال حاضر موزیسین‌های کردستان عراق می‌دانند که ریشه موسیقی‌شان از ایران است. باید از امکانات هنریمان استفاده کنیم تا بتوان با سایر ملت‌ها ارتباط خوبی برقرار کرد. چرا که آنچه همه ملت‌ها را به هم پیوند می‌دهد صدایی است که از این ساز‌ها بلند می‌شود و همه احساس مشترکی از شنیدن آن به دست می‌آورند.

امیدوارم در این ۴ سال بتوانیم به جامعه موسیقی کمک کنیم تا موسیقی فاخری تولید کنند و در همه دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم. خوشبختانه در سال‌های اخیر هم تولیدات بسیار زیادی داشتیم که در میانشان شاهد تولید آثار ارزنده هم بودیم. امیدوارم بتوانیم از این هنرمندان بیشترین حمایت را داشته باشیم.

جنتی در این باره ادامه داد: همواره در کشورمان هزاران شاعر شعر می‌گویند ولی در ‌نهایت در میان این شاعران تعدادی محدودی چون حافظ، سعدی و مولانا ماندگار می‌شوند در زمینه موسیقی هم به همین شکل است. باید به همه کسانی که به فعالیت در موسیقی علاقه‌مندند کمک کنیم تا در میان تعداد بیشمار آهنگسازان و خوانندگان شاهد شکوفایی و تولید موسیقی فاخر و ماندگار باشیم.

نسخه مناسب چاپ