بازپرداخت اقساط وام ۸۰ میلیونی مسکن کاهش یافت
با تغییر ضریب اقساط تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم بانک مسکن، در روش پلکانی سالانه میزان اقساط پرداخت شده در سال اول نسبت به روش ثابت ۲۰درصد کاهش یافت.

به گزارش فارس ، با موافقت هیات مدیره بانک مسکن و تغییر ضریب اقساط تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم این بانک از سه درصد به پنج درصد، مشتریان بانک با انتخاب روش پلکانی سالانه به جای روش قسط ثابت برای باز پرداخت تسهیلات ۸۰۰میلیون ریالی خرید خانه در شهر تهران ، از این پس به جای مبلغ حدود ۱۰میلیون و ۳۰هزار ریال در سال اول، ماهانه حدود ۸ میلیون و ۵۰هزار ریال به عنوان قسط پرداخت می کنند که در سال دوم و بعد از آن هرساله پنج درصد به مبالغ اقساط افزوده می شود.

بر اساس این گزارش، با تغییر این ضریب در روش پلکانی سالانه جدید (ضریب پنج درصد) نسبت به روش پلکانی سالانه قدیم(ضریب سه درصد)، میزان اقساط سال اول با ۹درصد کاهش به هشت میلیون و ۵۰هزار ریال رسید.

این گزارش حاکی است: مشتریان بانک مسکن در زمان انتخاب روش بازپرداخت اقساط تسهیلات خود علاوه بر روش های تقسیط ساده و پلکانی سالانه می توانند روش پلکانی چهارساله را هم انتخاب کنند.

بر این اساس در روش پلکانی چهارساله مبلغ اقساط در چهار سال نخست ۸میلیون و ۷۱۰هزار ریال بوده و هر چهارسال یک بار به میزان ۲۰درصد به اقساط آنها افزوده می شود.

شایان ذکر است استفاده از روش تقسط پلکانی سالانه جدید در تسهیلات پرداختی از محل امتیاز صندوق پس انداز مسکن یکم در تمامی مناطق شهری(تهران،مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰هزار نفر جمعیت و سایر شهرها)امکان پذیر است.

نسخه مناسب چاپ