والیبالیست های جوان ایران جهانی شدند
 

تیم والیبال جوانان ایران با شکست ژاپن در مرحله نیمه نهایی رقابت های قهرمانی آسیا، فینالیست شد.

به گزارش ایرنا، مرحله نیمه نهایی هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان آسیا دیروز در چین تایپه پیگیری شد و تیم ایران در این مرحله به مصاف ژاپن رفت.

ملی پوشان جوان والیبال ایران در این مسابقه سه بر یک حریف خود را از پیش رو برداشتند و راهی دیدار نهایی شدند.

شاگردان بهروز عطایی سرمربی تیم والیبال جوانان ایران در ست سوم این مسابقه ۳۱ بر ۲۹ مغلوب حریف شدند تا بعد از شش دیدار نتیجه یک ست را به حریف واگذار کرده باشند، اما در ست های اول، دوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۱۶، ۲۵ بر ۱۶ و ۲۵ بر ۱۹ به پیروزی رسیدند و فینالیست شدند.

تیم والیبال جوانان ایران با راهیابی به دیدار نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا، سهمیه بازی های جهانی سال ۲۰۱۷ که به سه تیم برتر آسیا تعلق می گیرد را هم به دست آورد.

رقابتهای قهرمانی زیر ?? ساله های جهان سال آینده به میزبانی جمهوری چک برگزار خواهد شد.

بهروز عطایی برای شروع این مسابقه جواد کریمی، اسماعیل طالبی، امیرحسین اسفندیار، اسماعیل مسافر، طیب عینی، علی اصغر مجرد و رسول آقچه لی را روانه میدان کرد. داورانی از عربستان و تایلند هم قضاوت این مسابقه را برعهده داشتند.

تیم ایران بازی را خوب شروع کرد و توانست برتر از حریف خود باشد. سرویس های بی نقص جواد کریمی و امیرحسین اسفندیار موجب شد تا اختلاف بیش از پیش شده و این ست را ایران با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ به سود خود تمام کند.

ست دوم هم تغییری در ترکیب ایران ایجاد نشد. شاگردان عطایی این ست را بهتر از ست قبل آغاز کردند تا سرمربی ژاپن در امتیاز ۴ بر صفر به سود ایران مجبور به درخواست وقت استراحت فنی شود. تک دفاع عالی از اصغر مجرد امتیاز ۱۶ را برای ایران به ارمغان آورد تا در امتیاز ۱۶ بر ۹ به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. ست دوم را هم ایران با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ به سود خود تمام کرد.

نخستین امتیاز ست سوم را هم ایران گرفت. کارت قرمزی که داور به تیم ایران داد موجب شد تا ژاپنی ها برای نخستین بار در این مسابقه از ایران پیش بیفتند و نتیجه بازی ۶ بر ۵ به سود آنها شود؛ همین برتری تا امتیاز ۸ بر ۷ هم ادامه داشت تا این بار تیم ها با برتری ژاپنی ها به وقت استراحت فنی اول بروند. ژاپنی ها در امتیاز ۲۳ بر ۲۲ از ایران پیش افتادند تا بهروز عطایی درخواست وقت استراحت کند و در ادامه این ایران بود که توانست در امتیاز ۲۵ بر ۲۴ از حریف جلو بیفتد. این ست با نتیجه ۳۱ بر ۲۹ به سود ژاپن تمام شد تا نخستین ست باخته شاگردان عطایی در این دوره از رقابت‌ها ثبت شود.

جوانان ایران ست چهارم را با قدرت آغاز کردند وموفق شدنداین ست رابا نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به سود خود تما م کنند.

جدال ایران وچین برای قهرمانی

همچنین تیم ملی والیبال چین با برتری برابر کره جنوبی فینالیست و حریف ایران شد.

دومین دیدار مرحله نیمه نهایی رقابت‌های والیبال قهرمانی جوانان آسیا بین تیم های چین و کره‌جنوبی برگزار شد که در پایان این مسابقه چینی‌ها توانستند یک پیروزی ۳ بر صفر دیگر را به دست بیاورند.در این مسابقه چینی‌ها در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۱۷ و ۲۶ بر ۲۴ توانستند حریف خود را شکست دهند و راهی فینال شوند.به این ترتیب تیم ملی والیبال چین امروز در دیدار پایانی از ساعت ۱۹ باید برابر ایران قرار بگیرد و تیم‌های کره‌جنوبی و ژاپن برگزار کننده دیدار رده‌بندی خواهند بود.

نسخه مناسب چاپ