انگلیس از بیم تکرار حمله تروریستی «نیس» نیروهای ویژه خود را فراخواند
سرویس خارجی: نیروهای ویژه ارتش انگلیس بعد از حادثه «نیس» فرانسه به صورت مخفیانه به این کشور فراخوانده شدند تا در صورت حادثه مشابه در لندن، آماده مقابله با تروریست‌ها باشند.به نوشته روزنامه «میرور»، یک تیم ۴۰ نفره از نظامیان انگلیسی عضو سرویس ویژه ارتش (اس.آ.اس) مخفیانه به سمت لندن پرواز کردند.
این اقدام بعد از آن انجام گرفت که «ترزا می»، نخست وزیر
جدید دستور بررسی‌های امنیتی بیشتر را داد. این نیروها اخیرا چندین رزمایش در نزدیکی بریستول انجام دادند تا در زمان لازم، آماده باشند. به نوشته این روزنامه، حدود ۱۰۰ تن مشکوک به اقدامات تروریستی در انگلیس زیر نظر هستند، اما بیشتر این افراد برای جلوگیری از شناسایی و ردیابی شدن، از تلفن همراه استفاده نمی‌کنند. این مساله بدین معناست که حادثه نیس می‌تواند هریک از این ۱۰۰ تن را تحریک کند تا در هر زمانی به اقدامات مشابهی در انگلیس دست بزنند.در خبری دیگر، پایگاه صهیونیستی دبکا به نقل از منابع اطلاعاتی غربی نوشت، «محمد بوهلال» عامل عملیات مرگبار «نیس»، چند روز پیش از حمله بیش از ۱۰۰ هزار دلار برای خانواده‌اش ارسال کرده بود.
وی که به عنوان یک پیک فعالیت می‌کرد، ۱۱۰ هزار دلار به حساب خانواده‌اش واریز کرده است. «برنار کزنوو»، وزیر دفاع فرانسه نیز درباره عامل تروریستی حمله نیس اعلام کرد، وی در مدت کوتاهی افراطی شده بود.

نسخه مناسب چاپ