اخبار کوتاه اقتصادی
اعلام زمان ثبت نام معترضان به حذف یارانه

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی زمان ثبت نام معترضان به حذف یارانه خود را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ،آن دسته از خانوارهایی که یارانه آنها در تیر امسال حذف شده است، در صورت تمایل می توانند به ثبت اعتراض خود اقدام کنند.

معترضان به حذف یارانه می توانند از روز چهارشنبه ۳۰ تیر به سامانه www.yaraneh10.irمراجعه و اعتراض خود را ثبت کنند.

به گزارش فارس، شصت و پنجمین یارانه نقدی در حالی پرداخت شد که ۲۰۰ هزار نفر از یارانه‌بگیران حذف شدند.

حذف افراد غیر نیازمند از فهرست دریافت کنندگان یارانه نقدی بر اساس مصوبه مجلس در تیر انجام شد.

پروازهای ایران و ترکیه از سر گرفته شد

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: پروازهای برنامه‌ای ایران و ترکیه از سرگرفته شد.

‌به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی، ‌رضا جعفرزاده با اعلام این خبر بیان کرد: پروازهای برنامه‌ای شرکت‌های هواپیمایی داخلی و شرکت‌های هواپیمایی ترکیه‌ای از دیروز از سرگرفته شد.

وی گفت: از آنجا که به علت وقوع کودتای نافرجام در ترکیه از ساعت ۲۳:۳۰ روز جمعه ۲۵ر۴ر۹۵ با بسته شدن فرودگا‌ههای این کشور پروازها متوقف شده بود، ازدیروز با توجه به فراهم شدن شرائط انجام پروازها، شرکت های هواپیمایی داخلی و ترکیه‌ای می توانند نسبت به انجام پروازهای برنامه ای خود به این کشور اقدام کنند.

مشارکت اروپایی ها در نمایشگاه معدن سنگ و ماشین آلات

هشتمین نمایشگاه بین المللی سنگ، معدن، ماشین آلات و تجهیزات وابسته امروز در تهران گشایش می یابد.

به گزارش خبرنگار ما، در این نمایشگاه که ۱۰ هزار متر مربع وسعت دارد، بیش از ۲۱۰ شرکت داخلی و ۴۰ شرکت خارجی از کشورهای ایتالیا، آلمان، ترکیه، هند، اسپانیا، پرتغال، روسیه، کره جنوبی و چین حضور دارند.

قرار است همزمان با برگزاری این نمایشگاه، هیات های بازرگانی، تجاری و سرمایه گذاری کشورهای چین، پاکستان، روسیه، ایتالیا،ترکیه و افغانستان با حضور در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران، ضمن بازدید از سالن ها و غرفه های نمایشگاهی، با تولیدکنندگان، تجار، بازرگانان و انجمن های تولیدی سنگ کشورمان مذاکرات تجاری داشته باشند.

حمایت ناوگان دریایی ایران از صنایع کشتی سازی

شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در سالهای اخیر همواره به عنوان یکی از بزرگترین شریک های تجاری توانسته است در نگاهی تعاملی به گسترش صنعت کشتی سازی و بومی سازی آن کمک کند.

مهندس حمید رضائیان اصل مدیرعامل مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) دیروز در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: درحال حاضر ایزوایکو قابلیت ساخت انواع شناورهای کوچک و بزرگ و حتی اقیانوس پیما را دارد.

نسخه مناسب چاپ