۶ فرنگی کار ایران در ریو شانس مدال دارند
 

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با ابراز خوش بینی به موفقیت شش ملی پوش ایران در بازی های المپیک ریو ۲۰۱۶، گفت: حتی شانس مدال شش فرنگی کار در این رقابت های بزرگ قابل تصور است.

«محمد بنا» در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان درباره وضع فرنگی کاران در آستانه اعزام به بازی های المپیک ریو افزود: شرایط تمرینی و فرایند آماده سازی تیم ملی کشتی فرنگی در ۹ ماه گذشته و با تلاش ورزشکاران به حدی رسیده است که اکنون به ملی پوشان امیدوارم.

وی افزود: ما فرصت سه ساله برای برنامه ریزی و آمادگی ملی پوشان در بازی های المپیک را از دست دادیم اما شانس ما این بود با نفراتی کار کردیم که تجربه قرار گرفتن در شرایط سخت را داشتند.

سرمربی تیم ملی کشتی این را اضافه کرد که در این مدت توانستیم ملی پوشان را به آمادگی لازم برسانیم و اکنون به موفقیت هر شش فرنگی کار ایران در بازی‌های المپیک خوش بین هستم و شانس مدال ملی پوشان را هم متصور می دانم.

همچنین بنا امیدواری به عملکرد فرنگی کاران در بازی های المپیک ریو را حاصل زحمات،پشتکار، هماهنگی و همفکری مجموعه این رشته دانست.

وی در عین حال متذکر شد: شانس مدال با خود مدال تفاوت دارد ،در المپیک لندن ما می توانستیم مدال طلای با ارزش سعید عبدولی و بشیر باباجان‌زاده را داشته باشیم اما عبدولی با ناداوری مواجه شد و باباجان زاده هم به حقش نرسید ،از طرفی برای بدست آوردن مدال نباید از قرعه خوب هم به سادگی گذشت.

درهر صورت امیدوارم بتوانیم با تلاش‌هایی که صورت گرفته دل مردم را شاد کنیم. سی و یکمین دوره بازی‌های المپیک ریو با حضور بیش از ۱۰ هزار ورزشکار از سراسر جهان، از ۱۵ تا ۳۱ مرداد ماه در شهر بندری ریودوژانیرو برگزار می شود.رقابت‌های کشتی فرنگی المپیک ۲۰۱۶ برزیل، روزهای ۲۴تا ۲۶ مرداد ماه برگزار خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ