اخبار کوتاه حوادث
زمین لرزه ۲ر۴ ریشتری آرادان،خسارتی نداشت

سمنان: مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان گفت: وقوع زمین لرزه ۲ر۴ ریشتری که صبح دیروزدر حوالی شهرستان آرادان رخ داد، خسارتی نداشته است.

احمد طاهری افزود: گروه‌های اعزامی به منطقه اعلام کردند که این زمین لرزه در مناطق خالی از سکنه و کویری آرادان رخ داده و خوشبختانه هیچ‌گونه خسارتی اعم از مالی و جانی در پی نداشته است.

وی افزود: این زمین لرزه در عمق۱۰ر۷ کیلومتری زمین و درفاصله ۸۰ تا ۹۰ کیلومتری جنوب شهرستان آرادان رخ داد.

پیش از وقوع این زمین لرزه دو پیش لرزه به بزرگی حدود ۳ ریشتر نیز در منطقه رخ داده بود.

نجات ۴ گردشگر از محاصره گرگ‌ها در ارتفاعات کلیبر

سرویس شهرستانها ـ روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی اعلام کرد: چهار گردشگر بامداد دیروز در ارتفاعات قلعه بابک کلیبر با حضور به موقع نیروهای انتظامی و امدادگران از محاصره گرگ‌ها نجات یافتند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کلیبر گفت: ساعت ۲ بامداد در پی تماس تلفنی مبنی بر گرفتار شدن چهار نفر در ارتفاعات قلعه بابک در محاصره دسته گرگ‌ها، نیروهای انتظامی و امدادگران این جمعیت به محل اعزام شدند. حسینی افزود: یک نفر از عکاسان کلیبر به همراه سه نفر از دوستانش شبانه به قلعه بابک صعود کرده بودند که با دسته‌ای از گرگ‌ها مواجه ‌شدند.

وقوع زمین لرزه در سیلوانای ارومیه

ارومیه: زمین لرزه ۶ر۴ ریشتری سیلوانا در آذربایجان غربی را لرزاند.

بر اساس سایت مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران این زلزله ساعت ۱۳ و ۳۲ دقیقه و ۴۴ ثانیه بعدازظهر دیروز به مرکزیت سیلوانا در ارومیه رخ داد. این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری روی داد. زمین لرزه سبب رعب و وحشت اهالی شهر ارومیه شد و مردم از خانه‌های خود خارج شدند. هنوز گزارشی از خسارات احتمالی این زمین لرزه اعلام نشده است.

شمار قربانیان زلزله پاکستان به ۳۵۵ نفر رسید

پاکستان: مرکز ملی مدیریت بلایای طبیعی پاکستان اعلام کرد: شمار تلفات زلزله ۸ر۷ ریشتری این کشور تاکنون به ۳۵۵ تن رسیده است. ‏

در این زمین‌لرزه که عصرسه‌شنبه هفته گذشته ایالت بلوچستان پاکستان را به لرزه درآورد، ۶۱۹ تن دیگر نیز مجروح شدند. منطقه «آواران» در جنوب ایالت بلوچستان بیشترین خسارت را از این زمین‌لرزه دیده به طوری که در مجموع آمار ۳۱۱ کشته و ۴۴۰ مجروح در این منطقه گزارش شده است. به علاوه ۲۰ هزار خانه مسکونی در مناطق زلزله‌زده به طور کامل تخریب شده‌اند.

‏‏ ‏بی‌احتیاطی راننده پیکان به زندگی ۳ نفر پایان داد

زنجان: فرمانده انتظامی ابهر گفت: راننده یک دستگاه پیکان در ابهر به علت دورزدن در محل ممنوع با یک دستگاه موتور سیکلت برخورد کرد و در این حادثه به زندگی سه نفر از جمله یک پدربزرگ و نوه‌اش پایان داد. علیرضا کردلو افزود: این حادثه دلخراش رانندگی در بلوار شریف‌آباد به سمت روستای نورین روی داد.

‎کشف ۲جسددر محل واژگون شدن کشتی کاستاکنکوردیا ‏

ایتالیا:غواصان اجساد دو فرد مفقود شده در حادثه نیمه واژگون شدن کشتی تفریحی «کاستا کنکوردیا» نزدیک سواحل جزیره جیجلیو ایتالیا را پیدا کردند.

این کشتی بزرگ که نزدیک به ۴۰۰۰ مسافر و خدمه داشت ۱۳ ژانویه سال ۲۰۱۲ بر اثر برخورد با صخره‌ها نیمه واژگون شد که بر اثر آن ۳۲ نفر کشته شدند. اجساد دو قربانی این حادثه در آن زمان پیدا نشد.

فرانکو گابریلی رئیس سازمان دفاع مدنی ایتالیا گفت:اجسادی که پیدا شدندکاملا با ویژگی‌های دو فرد مفقود شده که یک مرد هندی و یک زن ایتالیایی بودند، مطابقت دارد. با این حال گابریلی گفت: هویت قطعی اجساد پس از آزمایش دی ان‌ای اعلام خواهد شد.

این کشتی که از زمان غرق شدن به پهلو باقی مانده بود، هفته گذشته در عملیاتی پیچیده که ۱۹ ساعت طول کشید به وضع عادی بازگردانده شد.‏

نسخه مناسب چاپ