کوتاه آموزشی
امکان اعتراض کنکوری‌ها تا پایان تیرماه

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به انتشار کلید سؤالات آزمون سراسری سال ۹۵ گفت: داوطلبان می‌توانند ضمن مشاهده کلید سؤالات در صورتی که اعتراضی دارند، اعتراض خود را تا پایان تیرماه به اطلاع سازمان سنجش برسانند.حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۵ تا ۳۱ تیرماه می‌توانند با مراجعه به سیستم پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور فرم اعتراض به کلید سؤالات آزمون را پر کنند و از طریق تکمیل این فرم اعتراض خود را عنوان کنند. بدیهی است به مواردی که از طرق دیگر و پس از تاریخ اعلام شده ارسال شوند، رسیدگی نخواهد شد.

آغاز ثبت‌نام آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت نام سومین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور از ساعت ۱۸ دیروز آغاز شد.حسین توکلی در گفت و گو با ایسنا با اعلام خبر فوق افزود:متقاضیان برای ثبت نام در این آزمون که برای جذب مجموعاً ۱۹ هزار و ۲۵۱ نفر در ۱۲ دستگاه اجرایی و ۶۸ دانشگاه از مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار می شود باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانیwww.sanjesh.orgمراجعه کنند.وی درمورد زمان برگزاری آزمون مذکور نیز گفت:سومین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور روز جمعه، ۱۹ شهریورماه برگزار خواهد شد.

کسب۵مدال رنگارنگ توسط تیم ملی المپیاد فیزیک ایران

تیم ملی المپیاد فیزیک کشورمان موفق به کسب دو مدال طلا، یک مدال نقره و دو مدال برنز در المپیاد جهانی فیزیک شد .به گزارش ایسنا، چهل و هفتمین المپیاد جهانی فیزیک در شهر زوریخ به طور مشترک توسط کشورهای سوئیس و لیختن اشتاین برگزار شد. در این دوره از المپیاد جهانی فیزیک، امیرحسین استیری و محمدمهدی صباغی ندوشن موفق به کسب مدال طلا، سیدمحمدحسین شریفی کلهرودی موفق به کسب مدال نقره و امین محرمی پور و امیررضا نگاری موفق به دریافت مدال برنز شدند.تیم المپیاد فیزیک ایران در المپیاد جهانی فیزیک ۲۰۱۶سوییس در بین ۷۳کشور شرکت کننده به مقام چهاردهم دست یافت.

برگزاری آموزش‌های کاربردی در تمامی واحدهای

دانشگاه آزاد

معاون برنامه ریزی و امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی با ابلاغ بخشنامه ای از تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی خواست تا با استفاده از امکانات و ظرفیت‌های خود در راستای توانمندسازی و آموزش‌های کاربردی اقدام کنند.

دکتر فریدون رهنمای رودپشتی معاون برنامه ریزی و امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی درباره هدف اجرای این طرح در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تامین بخشی از درآمدهای دانشگاه آزاد اسلامی غیر از شهریه یکی از اهداف دانشگاه است بنابراین یکی از مولفه‌های برنامه دانشگاه برقراری دوره‌های آموزش کاربردی کوتاه مدت است که با استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات واحدها این مهم می تواند میسر شود از سوی دیگر برگزاری این دوره‌ها می تواند کمک شایانی به ارتقای سطح علمی و کیفی کلیه ارگان‌های دولتی و غیر دولتی داشته باشد.

وی تاکید کرد: شرکت در این دوره‌ها به هیچ عنوان منجر به صدور مدرک تحصیلی نشده و فقط گواهی صدور شرکت در جلسه به شرکت کنندگان در این دوره‌ها داده می شود.

بیست و یکمین المپیاد علمی دانشجویی کشور ۳۰ و ۳۱ تیر

برگزار می شود

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: آزمون مرحله نهایی بیست و یکمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۳۰و ۳۱تیرماه در دانشگاه تربیت مدرس در ۲۰رشته برگزار می شود.

دکتر حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در این دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور تعداد ۹۵۵نفر شرکت می کنند .

وی افزود: از تعداد ۹۵۵نفر شرکت کننده در این آزمون تعداد ۳۱۰نفر از طریق المپیاد متمرکز که همزمان با آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۵برگزار شده و ۶۴۵نفر از قطب‌های ۸گانه دانشگاهی به مرحله نهایی راه یافته اند.وی افزود: فرآیند آزمون از ساعت ۸صبح روز چهارشنبه ۳۰تیرماه آغاز و در ساعت ۱۴روز پنجشنبه ۳۱ تیرماه پایان می‌پذیرد. وی همچنین از انتشار کارت شرکت در آزمون عملی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته از ۴ مردادماه خبر داد.

حسین توکلی اظهار داشت: آزمون عملی برای کدرشته‌های امتحانی ۱۳۵۰، ۱۳۵۱، ۱۳۵۲، ۱۳۵۷، ۱۳۵۸، ۱۳۶۲ و ۱۳۶۴ آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۵ در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه (۶، ۷ و ۸ مردادماه) برگزار می‌گردد.

دانشجویان دکتری ماهانه ۷۰۰هزار تومان وام می‌گیرند

رئیس صندوق رفاه دانشجویان از طرح جدید این صندوق در اختصاص وام ویژه به دانشجویان دکتری خبر داد و گفت: براساس این طرح دانشجویان دوره روزانه ماهانه به صورت متوسط ۷۰۰ هزارتومان وام می گیرند .

ذوالفقار یزدان مهر در گفتگو با مهر گفت: بعد از جمع بندی موضوع در کمیسیون دایمی صندوق رفاه دانشجویان، ثبت نام وام ویژه دانشجویان دکتری از اول مهر ماه سال جاری آغاز می شود.

کمبود دبیر مرد در دوره متوسطه دوم مدارس تهران

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید مانند سال‌های گذشته نیازمند دبیر مرد در دوره دوم متوسطه هستیم، گفت: امسال بیش از ۴۲۰۰ فرهنگی در تمام مقاطع تحصیلی پایتخت بازنشسته خواهیم داشت.اسفندیار چهاربند در گفتگو با فارس، در خصوص وضعیت نیروی انسانی آموزش و پرورش شهر تهران در سال تحصیلی جدید اظهار داشت: منتظر هستیم نقل و انتقال بین استانی انجام شود تا بررسی کنیم که متقاضیان با نیازمان چه تناسبی دارند و بعد نقل و انتقالات شهر تهران را براساس ایجاد تعادل و توازن نیروها در مناطق مختلف انجام دهیم .وی در تشریح دلایل افزایش کمبود دبیر مرد گفت: دلیل این امر به خاطر نرخ بالای بازنشستگی است که در آموزش و پرورش شهر تهران وجود دارد.

نسخه مناسب چاپ