معاون وزیر کشور : برخی فعالیت های مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری را رصد می کنیم
سرویس سیاسی – اجتماعی: معاون سیاسی وزیر کشور از تشکیل کارگروه‌های تخصصی امنیتی، سیاسی و اجتماعی با عضویت معاون استانداران کشور خبر داد.

محمدحسین مقیمی در همایش هم‌اندیشی معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری‌های سراسر کشور اظهار داشت: امسال و سال آینده با موضوعات مهمی روبرو هستیم که از جمله آن می‌توان به مساله اقتصاد مقاومتی، برگزاری انتخابات ۹۶ و مشکلات اجتماعی اشاره کرد.

وی گفت: تمامی معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی و همچنین تمامی مسئولان باید نسبت به تحقق اقتصاد مقاومتی و اجرای برنامه های دولت اهتمام ویژه داشته باشند.

معاون سیاسی وزیر کشور تاکید کرد: در این همایش دو روزه سعی می‌شود تا معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری‌ها دیدگاه‌ها و نظرات خود را درباره مسائل مختلف و به ویژه درباره حوزه اختصاصی خود بیان کنند و همچنین کارگروه‌های تخصصی امنیتی، اجتماعی و سیاسی با عضویت معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداران تشکیل می‌شود.

معاون سیاسی وزیر کشور همچنین در حاشیه این مراسم با بیان این که اجرای اقتصاد مقاومتی پیگیری مسائل اجتماعی و تکریم ارباب رجوع، مسئولیت و اولویت وزارت کشور در سال ۹۵ است، افزود: در سال آینده هم دو انتخابات داریم و از هم اکنون باید خود را آماده برگزاری انتخابات کنیم.

رئیس ستاد انتخابات کشور درباره‌ اخبار آغاز تبلیغات برخی افراد برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ،اظهار داشت:‌ ما گزارشی نداریم که فردی تبلیغات ریاست جمهوری را آغاز کرده است. فعلا سخنرانی‌ها با موضوع اجتماعی و فرهنگی انجام می‌شود البته تبلیغات انتخاباتی هم از نظر قانونی اشکالی ندارد ولی اینگونه مراسم ها و سخنرانی‌ها توسط وزارت کشور رصد می‌شود.

مسائل داخلی ترکیه تهدید امنیتی برای ما نداشت

حسین ذوالفقاری معاون انتظامی وزیر کشور هم در حاشیه این همایش در جمع خبرنگاران گفت: تحولات داخلی ترکیه و ارمنستان هیچ گونه تهدیدی برای کشور ما در بر نداشت و از همان لحظه‌ اول تحولات ترکیه ، استان‌های مرزی آمادگی کافی را برای کنترل مرزها پیدا کردند.

معاون امنیتی وزارت کشور همچنین درباره آخرین پیگیری‌های حادثه تروریستی کرمانشاه، گفت: در این باره هنوز کسی دستگیر نشده، اما اقدامات خوبی انجام شده است و سرنخ‌های خوبی به دست آورده‌ایم و به زودی نتایج اعلام می‌شود. من اکنون توصیه می‌کنم که از گمانه زنی در این باره پرهیز شود.

ذوالفقاری با اشاره به دستگیری یکی از اشرار استان کرمان تاکید کرد: با کار اطلاعاتی بسیار قوی و کم نظیری این فرد که اقدامات خشنی در منطقه داشت و یک پناهگاهی هم برای خلافکاران بود، دستگیر و ریشه این شرارت در منطقه خشکانده شد.

معاون امنیتی وزارت کشور در ادامه با بیان این که از دوسال قبل و به جد، فعالیت تکفیری‌ها را رصد می کنیم، اظهار داشت: آنها دنبال خرابکاری در داخل کشور هستند، اما اشراف اطلاعاتی نیروهای امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی ما موجب شده است همه تلاش‌های آنها خنثی شود. ما موارد متعددی داشتیم که کاملا تحت رصد اطلاعاتی ما بودند.

ذوالفقاری گفت: به طور مثال در شب جمعه آخر ماه مبارک رمضان دو خبر کسب کردیم که افرادی قصد دارند در روز قدس اقدام خرابکارانه انجام دهند که ما جلسه ویژه برگزار کردیم و این افراد را قبل از این که از استان مرزی ما حرکت کنند، دستگیر کردیم. یک نفر توسط ناجا و یک نفر هم توسط وزارت اطلاعات دستگیر شد.

ذوالفقاری با بیان این که ما اگر حداقل‌های تهدید را احساس کنیم با حداکثر دقت و توجه آن را دنبال می‌کنیم، تاکید کرد: جریان‌های تکفیری در سطحی نیستند که مرزهای کشورما را تهدید کنند، آنها دنبال این هستند که افرادی را فریب دهند و از آنها سوء استفاده کنند در حالی که آنها تحت کنترل ما هستند. ذوالفقاری همچنین به عملیات‌های سپاه در غرب کشور اشاره کرد و گفت:‌ عناصر برخی از گروهک‌ها که صرفا کار سیاسی می‌کردند با ارتباط گیری کشورهای منطقه با آنها دنبال اقدام نظامی بودند و سلاح به دست گرفتند. اما قرارگاه عملیاتی حمزه در شمال غرب کشور بلافاصله وارد عمل شد و با عملیات خود شمار قابل توجهی از این افراد را به هلاکت رساند.

نسخه مناسب چاپ