قاچاق موتورسیکلت و طلا بیشترین پرونده‌های تعزیراتی دزفول
دزفول ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان دزفول از ورود ۳۸ پرونده سال گذشته به این اداره خبرداد و گفت: قاچاق موتورسیکلت و طلا بیشترین پرونده‌های تعزیراتی در دزفول است.

موسی منصوری در جمع خبرنگاران افزود: ۸۰ درصد پرونده‌هایی که پارسال در حوزه قضایی دزفول کشف و رسیدگی شد مربوط به قاچاق موتورسیکلت و پس از آن گوشی موبایل، پوشاک و مواد غذایی در رتبه‌های بعدی قرار داشت.

وی ارزش موتورسیکلت‌های کشف شده در دزفول را بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون ریال دانست و گفت: برگ سبز گمرک ملاکی برای تردد موتورسیکلت قاچاق نیست و کالایی که منشا خارجی دارد برای ورود به کشور باید علاوه بر طی کردن ضوابط قانونی حقوق گمرکی را نیز پرداخت کرده باشد.

وی افزود: طبق مصوبه شورای امنیت ملی تردد موتورسیکلت‌‌های بالایی ۲۰۰ سی‌سی در کل کشور ممنوع و قاچاق محسوب می‌شود حتی اگر برگ سبز داشته باشند و در صورت مشاهده توقیف می‌شود.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی دزفول اظهار کرد: با فعالیت و اقدام انجام شده از ابتدای امسال تاکنون کشف گوشی موبایل قاچاق در دزفول نداشته‌ایم.

وی به مختومه‌‌شدن ۳۲ پرونده در تعزیرات حکومتی این شهرستان در سال گذشته اشاره کرد و افزود: زمان رسیدگی به تخلفات در تعزیرات حکومتی بین ۵ر۱ تا ۲ ماه است.

نسخه مناسب چاپ