تصویب مدرن سازی زیردریایی‌های هسته‌ای «تریدنت» توسط پارلمان انگلیس
سرویس خارجی: قانونگذاران پارلمان انگلیس با لایحه پیشنهادی دولت برای مدرن سازی ناوگان هسته‌ای این کشور موسوم به «تریدنت» موافقت کردند.

طبق گزارش رسانه‌های انگلیس این لایحه با ۴۷۲ رأى موافق در برابر ۱۱۷ رأى مخالف تصویب شد. برنامه زیردریایی‌های هسته‌ای انگلستان شامل چهار زیردریایی از کلاس «ونگارد» است که هریک قابلیت حمل تا ۱۶ موشک هسته‌ای بالستیک دی-۵ تریدنت را دارند.

حداقل یکی از این زیردریایی ها همیشه در حال گشت زنی است و یکی دیگر تحت تعمیر و نگه داری و دو زیردریایی دیگر در حال انجام رزمایش هستند. پروژه نوسازی تریدنت که قرار است از سال جاری، تا سال ۲۰۲۸ انجام بگیرد طبق برآوردهای دولت بین ۱۵ تا ۲۰ میلیارد پوند هزینه خواهد داشت که با هزینه های پیش بینی نشده تا سقف ۴۰ میلیارد پوند نیز امکان افزایش هزینه هست.در خبری دیگر، «ترزا می»، نخست وزیر جدید انگلیس در اولین جلسه کابینه جدید خواستار تلاش اعضا برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا شد.

وی در دیدار با اعضای کابینه جدید از آنها خواست از فرصت‌های جهانی برای خروج از اتحادیه اروپا استفاده کنند و این اطمینان را ایجاد کنند که انگلیس فضای بازی برای تبادلات اقتصادی دارد. از سویی، «جان کری»، وزیر خارجه آمریکا که به لندن رفته است، با ترزا می دیدار کرد.

خبر دیگر اینکه، «بوریس جانسون»، وزیر خارجه جدید انگلیس به منظور دیدار با همتایان خود و گفتگو درباره راه‌های مبارزه با داعش به آمریکا سفر می‌کند.

نسخه مناسب چاپ