شرکت‌های دانش‌بنیان، مصداق بارز تحقق اقتصاد مقاومتی است
ارومیه ـ خبرنگار اطلاعات: شرکت‌های دانش‌بنیان، مصداق بارز تحقق اقتصاد مقاومتی است و در این راستا تقویت آنها یکی از اولویت‌های اصلی دانشگاه آزاد اسلامی است.

عزیز جوانپور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی این مطلب را در جمع خبرنگاران اعلام کرد و افزود: مقدمات ایجاد و توسعه زیرساخت‌های مربوط به شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور در استان فراهم شده است.

وی اضافه کرد: ۳۰ هسته فناوری و ۳ مرکز رشد در شهرهای ارومیه، خوی و مهاباد وجود دارد.

وی همچنین از تحصیل ۴۵ هزار دانشجو در دانشگاه آزاد آذربایجان‌غربی خبر داد و گفت: سهم دانشگاه آزاد از تحصیلات تکمیلی نسبت به بقیه استان‌ها کمتر است اما تلاش بر این است در حوزه تحصیلات تکمیلی سهم دانشگاه آزاد را افزایش دهیم و ۳۱ رشته دکترا و بیش از ۶۳ رشته ارشد در سال تحصیلی جدید پذیرش خواهیم داشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی اضافه کرد: باتوجه به این‌که دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت فراوانی در حوزه تحصیلات تکمیلی دارد، این دانشگاه به دنبال اخذ مجوز برای بیش از ۵۰ رشته ارشد و دکتری را دارد

جوانپور با اشاره به این‌که دانشگاه آزاد اسلامی ۹ واحد دانشگاهی و یک مرکز دارد که آن نیز در شرف تبدیل‌شدن به واحد است.

وی گفت: دانشگاه آزاد دارای پتانسیل بالایی در حوزه تحصیلات تکمیلی است و قطعاً پاسخگوی نیاز به این بخش خواهد بود و نیاز برای ادامه تحصیل در خارج از کشور احساس نخواهد شد.

او اظهار داشت: متأسفانه سهم دانشگاه آزاد استان در آموزش عالی از ۵۵ درصد به ۳۵ درصد رسیده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی درباره طرح «ساها» در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: سامانه آزمایشگاه‌های همکار آزاد (ساها) با یکپارچه‌سازی آزمایشگاه‌های سراسر کشور در این دانشگاه به سمت ارائه خدمات ملی و بین‌المللی پیش می‌رود و این سامانه نیز همگام با توسعه همه جانبه دانشگاه در چشم‌اندازه افق ۱۴۰۴ درنظر گرفته شده و باید به آن پارامترهای تعیین شده در چشم‌انداز تعیین شده، برسد.

او ادامه داد: طرح «ساها» در شهرستان‌های ارومیه، خوی و ماکو ایجاد شده و محققان استان می‌توانند از امسال از این طرح استفاده کنند.

وی گفت: استفاده از سامانه ساها منحصر به دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نبوده و تمام دانشجویان استان و یا حتی خارج از کشور می‌توانند به این سامانه دسترسی داشته باشند و از خدمات آن استفاده کنند‌.

نسخه مناسب چاپ