مسدود شدن حساب های بانکی پرویزمشرف به دستوردستگاه قضایی پاکستان
 

سرویس خارجی:دادگاه ویژه رسیدگی به یکی از چند پرونده قضایی پرویز مشرف رئیس جمهوری پیشین و حاکم نظامی سابق پاکستان با موضوع خیانت به کشور، حکم توقیف اموال و مسدود کردن حساب های بانکی وی را صادر کرد .

این دادگاه، پرویز مشرف را برای رسیدگی به اتهام وی احضار کرده بود اما به دلیل حضور نیافتن رئیس جمهوری پیشین در جلسه دادگاه، این مرجع قضایی خبر ازحکم توقیف اموال و مسدود کردن دارایی مشرف داد. وکیل مشرف اعلام کرد که او به دلیل بیماری و مناسب نبودن وضع جسمانی در دادگاه حضور نیافت. وکیل مشرف افزود، وی در بیشتر دارایی‌هایش با همسرش شریک است و بنابراین نمی‌توان دارایی ‌هایش را توقیف کرد.لازم به ذکر است،مشرف در گذشته نیز بارها به بهانه بیماری از حضور در جلسات مختلف دادگاه خودداری کرده بود .

خبر دیگری حاکی است که وضعیت جسمانی علامه «ناصر عباس جعفری» دبیر کل مجلس وحدت مسلمین پاکستان پس از سپری شدن ۶۸ روز اعتصاب غذا در اعتراض به کشتار شیعیان در این کشور وخیم گزارش شده است. در همین رابطه، «صاحبزاده ابوالخیر زبیر» عضو ارشد شورای اتحاد سنی و «لیاقت بلوچ» دبیرکل حزب جماعت اسلامی پاکستان از کمپ اعتصاب غذای حزب مجلس وحدت مسلمین بازدید و حمایت خود را از مواضع این حزب اعلام کردند.خبر دیگر اینکه، وزارت خارجه پاکستان در بیانیه ای به تمامی سفارتخانه های خود اعلام کرد، با برگزاری «روز سیاه»، همبستگی خود را با مردم کشمیر و حمایت از مردم مظلوم و بی دفاع آن نشان دهند.

نسخه مناسب چاپ