ساخت نخستین پارک لجستیک کشور در استان زنجان
 

زنجان ـ خبرنگار اطلاعات: معاون عمرانی استاندار زنجان از اجرای ۲ پروژه مهم برج سایبری و پارک لجستیک در مرکز استان خبر داد.

وی گفت: برج سایبری به منظور انجام امور مخابراتی و IT در زمینی به وسعت ۳ هکتار در خیابان ۲۲ بهمن زنجان ساخته خواهد شد و نخستین پارک لجستیک کشور نیز پس از اعلام زنجان به عنوان مرکز آمادی غرب کشور در ۱۴۰ هکتار از اراضی غرب زنجان ساخته خواهد شد.

مهندس رحمتی با اشاره به مشکلات فعال سازی طرح توسعه سبزه میدان زنجان، افزود: به دلیل تناقض‌های ملی بوجود آمده در میزان هزینه‌های پیش‌بینی شده برای تملک اراضی سبزه میدان و میزان واقعی هزینه‌های مورد نیاز حتی با وجود فعالیت شریک تجاری قوی در کنار شهرداری زنجان و شورای شهر، امکان فعالیت با شریک تجاری فراهم نشد.

وی یادآور شد: پروژه سبز میدان به ۲ فاز در سه قسمت تقسیم شده است که خاکبرداری مجموعه توسط بنیاد مسکن استان در دست انجام است تا شرکا و مجموعه‌های توانمند دیگری با مجوز شورای شهر به همکاری دعوت شوند.

معاون عمرانی استاندار زنجان با اعلام این که برای هر فاز از پروژه سبزه میدان توجیه اقتصادی مجزایی پیش‌بینی شده است، افزود: با همکاری چندین سرمایه‌گذار در قالب مکانیسم مشارکتی بویژه در بخش‌های بدون معارض در ضلع شمالی، جنوبی و جنوب غرب طرح می‌توان به پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای دست یافت.

به گفته وی از مجموع۱۲۰ هزار مترمربع کمتر از ۴۰ هزار مترمربع به صورت انتفاعی پیش‌بینی شده است و بقیه در جهت ایجاد فضای مناسب شهری و افزایش تعاملات اجتماعی ساخته خواهد شد و حداقل ۲۰ هزار پارکینگ در این طرح جانمایی شده است.

مهندس رحمتی درباره دیگر پروژه‌های مهم عمرانی استان گفت: از مجموع۱۵۰۰ پروژه عمرانی استان ۱۰۰۰ پروژه به صورت مستمر و مرحله به مرحله در دست اجراست و بقیه نیز با مشارکت بیشتر دستگاه‌های اجرایی و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اجرا خواهد شد.

وی همچنین از بهسازی پروژه دلجویی زنجان با ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار توسط شرکت جهاد نصر در آینده نزدیک خبر داد و افزود: علاوه بر پروژه دلجویی، طرح افزایش ظرفیت بیمارستان ولی‌عصر(عج) زنجان نیز تا ۴۰۰ تخت در زمینی به مساحت ۳۶هزار مترمربع در مرحله عقد قرارداد با شرکت پیمانکاری است.

رحمتی به طراحی و سا خت ۴ سینما به صورت مجموعه‌های فرهنگی در کنار ارائه خدمات رفاهی برای شهروندان اشاره کرد و گفت: به دلیل محدودیت در اعتبارات عمرانی، این پروژه‌ها نیز به صورت مشارکتی با بخش‌های خصوصی و شرکت‌های پیمانکاری اجرا می‌شوند و ضمن معافیت سازندگان این مجموعه فرهنگی از پرداخت عوارض، مراکز تجاری نیز در اطراف سینماها ساخته می‌شود تا در جهت تامین هزینه‌های ساخت مجموعه در اختیار سازندگان و بهره‌برداران قرار گیرد.

وی در پایان از تمامی مسئولان عمرانی از جمله شهرداری، شورای شهر و فرمانداری خواست با همدلی و تعامل بین بخشی خود موجب تسهیل و تسریع در اجرای پروژه‌های عمرانی استان شوند.

نسخه مناسب چاپ