۱۶۵هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه های اقتصادی پرداخت می‌شود
خرم آباد: وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت :۱۶۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه های بزرگ و کوچک اقتصادی امسال پرداخت می‌شود.

علی ربیعی افزود: در بحث کاهش بیکاری و احیای ظرفیت های راکد استان لرستان در دو مورد الگو بوده است.

وی اضافه کرد : احیای کارخانه کفش غزال ، مجتمع کشت و صنعت که در حوزه گردشگری ، باغداری ،دامپروری، اصلاح ژنتیک ،پرورش گل و گیاه فعال است و مجتمع صنایع غذایی گهر دورود از جمله فعالیت های این استان در راستای احیای ظرفیت های راکد است.

ربیعی افزود:درکارگروه رفع موانع تولید وکمیته شورای اشتغال استانها ، ‌جلوگیری از تعطیل شدن کارخانه‌ها از برنامه های اصلی است و در گام بعدی احیا کارگاه‌ها در اولویت قرار دارد و قابل احیا هستند.

وی ادامه داد: ظرفیت های خالی بنگاه های کوچک و متوسط هدف گذاری شده است و امسال ۱۶۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای احیا این ظرفیت ها پرداخت می‌شود.وی گفت :تلاش می‌شود سال ۹۵ به عنوان سال اشتغال پاسخگو دنبال شود.

* دولت نیاز به حمایت دارد

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با تشکل های کارگری و کارفرمایی استان لرستان گفت: دولت امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز به حمایت دارد زیرا سالانه باید اقتصاد کشور رشد هشت درصد داشته باشد تا در پایان برنامه به ۴۰ درصد رشد برسیم.

ربیعی از برنامه ریزی دولت برای رشد پنج درصد اقتصادی در امسال خبر داد و افزود: برای هر یک درصد رشد به یکهزار میلیارد ریال سرمایه گذاری نیاز است.وی اضافه کرد: در دولت گذشته کشور ۵۶ درصد کسری رشد و ۴۰ درصد تورم داشت و امروز با وجود بسته شدن برخی کارگاه ها

‌از ریزش بیش از ۳۰۰ هزار نیرو جلوگیری کرده ایم.

ربیعی با اشاره به بیمه شدن ۱۱ میلیون نفر حاشیه نشین در کشور افزود: با وجود منابع محدود ، افراد محروم را هدف گرفته ایم تا مشکلات درمان و سو تغذیه در جامعه برطرف شود.وی با بیان این که اعطای حدود ۴۵۰ هزار ریال به افراد و در عوض افزایش هزینه ها کار مطلوبی نیست، اظهار داشت : به جای سیاست رفاهی صدقه ای، سیاست رفاهی طبقه ای را پیش گرفته ایم تا افراد مستمند را توانمند کنیم.

*وزیربیکارها

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: ۱۷۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل شناسایی شده‌اند که سعی می‌کنیم به تحصیل برگردانیم چراکه ترک تحصیل ارتباط مستقیم با وقوع جرم دارد.

ربیعی با بیان این که من وزیر بیکارها هستم ،گفت: بسیاری از افراد باید واقعیت های جامعه را ببینند و همه در کنار یکدیگر و به دور از تخریب از رنج مردم کم کنیم.

وی یادآور شد: یک میلیون و ۱۲۰ هزار نفر در استان لرستان زیر پوشش بیمه سلامت هستند که ۹۲۰ هزار نفر به صورت رایگان بیمه شده‌اند و ۶۰ هزار نفر زیر پوشش بهزیستی هستند.

وی با بیان این که امسال اعتبار بیشتری به استان لرستان اختصاص می‌یابد، افزود: تشکل های مردمی‌داوطلبانه در خدمت اقشار جامعه هستند و مسایل کشور را پیش می‌برند.

*بهره برداری از دو طرح تامین اجتماعی

سه طرح تامین اجتماعی شامل عملیات نوسازی وبازسازی کامل اورژانس بیمارستان تامین اجتماعی و یک سالن ورزشی چند منظوره و مرکز درمانی تامین اجتماعی نورآباد باحضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در لرستان به بهره برداری رسید.بهسازی اورژانس بیمارستان تامین اجتماعی با اعتباری معادل ۱۰ میلیارد ریال به مدت هشت ماه انجام شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از سید نورخدا موسوی جانباز ۱۰۰ درصد و شهید زنده لرستانی عیادت کرد.ربیعی در این دیدار به همراه استاندار لرستان و جمعی از مسئولان از وضعیت و شرایط جسمی‌و درمانی این شهید زنده را جویا شد.

وی ضمن دلجویی از همسر و خانواده این شهید زنده، سلام دکتر روحانی رئیس جمهوری را به این خانواده ابلاغ کرد.

سید نورخدا موسوی جانباز ۱۰۰ درصد در درگیری با گروهک ریگی در ۱۷ اسفند ۸۷ در منطقه پل شکسته(لار) واقع در استان سیستان و بلوچستان به درجه جانبازی نائل شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از مجتمع احیا شده کشت و صنعت لرستان بازدید کرد.وی در این بازدید که استاندار لرستان وی را همراهی می‌کند از بخش های مختلف این مجتمع دیدار و در روند جریان احیای آن قرار گرفت.

نسخه مناسب چاپ