‏واژه محرومیت، برازنده خراسان شمالی نیست
بجنورد ـ خبرنگار اطلاعات: استاندار خراسان شمالی گفت: واژه محرومیت برازنده این استان نیست و نباید از واژه‌های نوپا برای خراسان شمالی استفاده کنیم‎.

‎محمدرضا صالحی در آیین افتتاح سایت صداوسیمای مرکزی خراسان شمالی افزود: ۱۲ سال از مدیریت مستقل این استان می‌گذرد و این استان، استانی با قدمت بالا است و به گفته مقام معظم رهبری گنجینه فرهنگ‌هاست و می‌شود از استعدادهای آن نهایت بهره را برد و همچنین امکانات، ظرفیت‌ها و استعدادهای بالقوه بسیاری دارد.‏

وی همچنین به اهمیت رسانه‌ها اشاره کرد و اضافه کرد: رسانه‌ها واسطه بین مدیران اجرایی و مردم هستند و نقدها و مشکلات مردم را به گوش مسئولان می‌رسانند تا برنامه‌های مدیران با استفاده از امکاناتی که در استان وجود دارد و برای آن‌ها هزینه شده، سبب رفع مشکلات شود‎.‎

در این مراسم همچنین رئیس سازمان صدا و سیمای کشور گفت: رسانه ملی به عنوان پیشکسوت در کنار سایر رسانه‌ها پیگیر «اقدام و عمل» مسئولان کشور است.

عبدالعلی علی‌عسگری افزود: توسعه اقدامات و توجه به اقتصاد مقاومتی در امسال باید توسط مسئولان کشور قوت یابد و ما نیز پیگیر اقدام و عمل مسئولان هستیم.

وی اضافه کرد: رسانه در سیر صعودی کشور یار تمامی دستگاه‌ها است و هیچ کار اجرایی بدون پای‌کار بودن رسانه، موفق نخواهد بود، البته رسانه‌ها هم در صورتی که بخواهند اقدامی انجام دهند در صورت پای‌کار نبودن دستگاه‌های اجرایی موفق نمی‌شوند.

علی‌عسگری همکاری میان مسئولان و رسانه‌ها را نکته ویژه‌ای برشمرد که باید به آن توجه شود و افزود: باید درباره کارهای درجه یک استانی کمیته‌های مشترکی ایجاد شود و رسانه‌ها نیز مسئولیت بپذیرند.

رئیس صدا و سیما، کشاورزی و دامپروری را از مشاغل عمده مردم این استان دانست و بیان کرد: مسئولان کشوری به ویژه استان خراسان‌شمالی باید با بهره‌بردن از ظرفیت‌های مختلف این استان به ویژه کشاورزی و دامداری، شرایطی را فراهم کنند تا جوانان روستاها مجبور به مهاجرت به شهرهای بزرگ همانند تهران و حاشیه‌نشین شدن نشوند.

نسخه مناسب چاپ