افتتاح مرکز سلامت روان در «باقرآباد» قرچک
قرچک ـ خبرنگار اطلاعات: همزمان با هفته بهزیستی در مراسمی «مرکز سلامت روان» باقرآباد از سوی اداره بهزیستی شهرستان قرچک افتتاح شد.

در این مراسم که مسعود مرسل‌پور فرماندار، حجت‌الاسلام اسماعیلی امام‌جمعه و شماری از مسئولان محلی حضور داشتند احسان ثامنی راد رئیس اداره بهزیستی قرچک گفت: کارشناسان این مرکز برای ارائه خدمات مشاوره در زمینه‌های مختلف رأساً به‌سراغ مردم خواهند رفت. در حالی‌که پیش از این آنها باید به سراغ مشاوران می‌آمدند. وی گفت: از این پس مرکز سلامت باقرآباد در طبقه همکف درمانگاه محلی شریفی در باقرآباد آمادگی ارائه خدمات مشاوره در حوزه سلامت روان خواهد بود.

او در حاشیه این مراسم به‌خبرنگار اطلاعات گفت: در روزهای گذشته و در آیین‌های ویژه هفته بهزیستی مسابقات ورزشی معلولین شامل طناب‌کشی ـ دوومیدانی، ویلچررانی و طناب‌اندازی معلولان در بلوار دانشگاه قرچک برگزار شد.

وی افزود: علاوه بر آن فرماندار شهرستان در اقدامی دلگرم‌کننده به دیدار خانواده معلولان شهرستان رفت و نیز جمعی از معلولان شهرستان موفق شدند با حضور در سالن آمفی‌تئاتر فرمانداری مشکلات خود را با فرماندار گیلان در میان بگذارند. رئیس بهزیستی قرچک سپس به دیدار فرماندار کمپ‌های ترک اعتیاد قرچک اشاره کرد. دراین دیدار فرماندار قرچک حرکت معتادان برای بهبود یافتن و نجات از چنگال اعتیاد را یک جهاد و حرکت عظیم توصیف کرد که برای مددجویان این کمپ‌ها خیلی امید‌بخش بود.

ثامنی‌راد یادآور شد اکنون ۴ کمپ مجاز ترک اعتیاد با داشتن مجوز از سوی اداره بهزیستی به‌نام‌های دلشدگان،‌در بلوار پردیس، نجات بعد از قشلاق جیتو، سفیران سلامت و کمپ ولی‌آباد از ۱۵ تا ۳۰ معتاد را تحت درمان دارند علاوه بر آن ۴ کلینیک متادون‌درمانی با داشتن مجوز رسمی از بهزیستی قرچک هر کدام به ۲۰۰ نفر معتاد با تخفیف‌های مربوطه خدمات ارائه می‌دهند.

او اشاره کرد که مرکز «DIC» قرچک نیز روزانه به معتادان کارتن‌خواب و تزریقی خدماتی همچون یک وعده غذای گرم، استحمام و لوازم مورد نیاز شخصی‌شان را به طور رایگان ارائه می‌کند.

نسخه مناسب چاپ