تجلیل از «آن ۲۳نفر» در سیرجان
 

کرمان: همایش تجلیل از «آن ۲۳ نفر» با حضور ۱۸ نفر از این عده در شهر پاریز سیرجان باحضور استاندار کرمان برگزارشد.

در این مراسم، از سردیس آن ۲۳ نفر رونمایی و از احمد یوسف زاده نویسنده کتاب «آن ۲۳ نفر» که خود یکی از آنان است قدردانی شد.

همچنین استاندار کرمان با حضور بر سر قبر سید عباس سعادت یکی از آن بیست و سه نفر با اهدای گل به مقام شامخ آن شهید والا مقام ادای احترام کرد.

استاندار کرمان دراین مراسم گفت: باید مدیریت جهادی را جایگزین مدیریت جناحی کرد و در دوران دفاع مقدس نیز همه یک هدف مقدس داشتند و هدف مقدس امروز ما اقتصاد مقاومتی است.

علیرضا رزم حسینی افزود: تصمیم داریم الگوی شهر اقتصاد مقاومتی را در استان کرمان تکثیر کنیم و در هشت منطقه جغرافیایی استان شرکت‌های توسعه‌گرا متولّی این امر هستند. وی اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی جز با مشارکت مردم و مردمی کردن اقتصاد و شکستن بروکراسی دولتی امکان پذیر نیست.

استاندار کرمان با اشاره به اجرای طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی در شهرستان قلعه گنج افزود: این ایده ۲۰ ماه قبل از ایراد بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در این زمینه توسط بخش غیردولتی بنیاد مستضعفان آغاز شد و امروز مردم این منطقه چنان امیدوار شدند که ضریب امنیتی منطقه بالا رفته است. وی اظهار کرد: امروز قلعه گنج مقصد گردشگری کشور است و کشاورزی این منطقه به سمت مدرن شدن می‌رود. رزم حسینی اظهار داشت: نویسنده کتاب آن ۲۳ نفر تصور نمی‌کرد که رهبر معظم انقلاب اسلامی بر این کتاب تقریظ بنویسد و این کتاب در سطح ملی مطرح شود. وی گفت: اخلاص قلم موجب شد آن ۲۳ نفر در تاریخ سرزمین ما زنده بمانند.

استاندار کرمان اظهار داشت: در دوران جنگ تحمیلی پایداری مردم و جوانان موجب شد نه فقط یک متر از خاک کشور جدا نشود، بلکه در جنگ پیروز شدیم و کشور را سربلند کردیم.

وی گفت: همه جوانان در شهرستان‌ها موج موج در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافتند و ارتش و سپاه دست به دست یکدیگر دادند و تمام فتوحات ما در دو سال اول جنگ به دست آمد.

رزم حسینی گفت: تنها راه نجات کشور فراهم کردن زمینه توسعه و اشتغال برای فرزندان این سرزمین است.

رئیس عقیدتی سیاسی دفتر فرماندهی معظم کل قوا، استاندار کرمان، نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و فرماندار سیرجان و جمعی از مسئولان این شهرستان در همایش تجلیل از آن ۲۳ نفر و آزاده شهید سید عباس سعادت پاریزی حضور داشتند.‏

‏«آن ۲۳ نفر» نام کتابی است به قلم احمد یوسف‌زاده که شرح ماجرای ۲۳ اسیر نوجوان را که سال‌ها در بند رژیم بعث عراق بودند روایت می‌کند.

نسخه مناسب چاپ