پزشکان باید خود قداست حرفه پزشکی را حفظ کنند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به نقش موثر فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی در تأمین سلامت جامعه گفت: اگر گاهی اوقات جامعه پزشکی مورد بی‌مهری مردم قرار می‌گیرند، این رفتار خود پزشکان است که باید این فضا و دیدگاه را تغییر و قداست پزشکی را حفظ کنند.

به گزارش ایسنا، دکتر علی جعفریان در مراسم پنجمین جشن یکپارچه دانش‌آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: کسانی که در رشته‌های علوم پزشکی تحصیل می‌کنند، قدم به عرصه‌ سلامت مردم گذاشته‌اند. بنابراین رسالت بسیار مهم و ارزشمندی بر عهده آنها قرار داده شده است. باید تلاش کنیم به خوبی این رسالت را به سرانجام برسانیم.

دکتر جعفریان همچنین خاطرنشان کرد: همه‌ دانش‌آموختگان رشته‌های علوم پزشکی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با سلامت جامعه و بیمار در ارتباط هستند. لازم است اولویت اصلی این دانش‌آموختگان حفظ سلامت و تأمین منافع عمومی مردم و بیماران باشد.رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در خاتمه خاطرنشان کرد: اگر گاهی اوقات گروه پزشکی مورد بی‌مهری جامعه قرار می‌گیرد، این رفتار خود پزشکان است که می‌تواند تعیین کننده باشد و باید به مردم نشان بدهیم که حفظ حیات و رفع مشکلات آنها اهمیت ویژه‌ای دارد؛ چرا که مردم به خوبی آگاه و قدردان این زحمات پزشکان هستند.

نسخه مناسب چاپ