متهم اصلی پرونده ۲۵ انبار لوازم خانگی قاچاق زندانی شد
سرویس خبر: مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی از بازداشت متهم اصلی پرونده کشف ۲۵ انبار بزرگ لوازم خانگی در کرج و تهران خبر داد و گفت: متهم این پرونده هم‌اکنون در زندان رجایی‌شهر به سر می‌برد.
عبدالمجید اجتهادی با بیان این که پرونده کشف انبارهای لوازم خانگی قاچاق در تعزیرات حکومتی استان البرز در دست رسیدگی است، افزود: در این پرونده، لوازم خانگی کامل مثل یخچال و جاروبرقی با عنوان قطعات وارد کشور شده است و به‌جای عوارض ۵۰ درصدی، عوارض ۴درصدی پرداخت کرده‌اند.
اجتهادی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در گزارش اولیه خود، ارزش کالاهای قاچاق مکشوفه را ۸ میلیارد تومان اعلام کرده و از متهم اصلی پرونده وثیقه ۱۰ میلیارد تومانی گرفته شده بود، گفت: بعد از تحقیقات بیشتر و کشف انبارهای جدید، ارزش کالاهای قاچاق مکشوفه به ۳۰ میلیارد تومان رسید.
وی ادامه داد: پس از کشف انبارهای جدید، متهم اصلی پرونده هنگام سفر از بوشهر به تهران در فرودگاه مهرآباد دستگیر شد و اکنون در زندان به سر می‌برد.
اجتهادی در پاسخ به این سؤال که آیا لوازم خانگی مکشوفه در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار می‌گیرد یا خیر، گفت: این اموال و کالاها طبق قانون در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار می‌‌گیرد اما با توجه به آیین‌نامه اجرایی مواد ۵۵ و ۵۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که به تصویب دولت هم رسیده است، سازمان اموال تملیکی دیگر به‌سادگی نمی‌تواند اموال و کالاهای قاچاق مکشوفه را عرضه کند.‏

نسخه مناسب چاپ