۷/۱۲ تریلیون ریال از مطالبات پیمانکاران توزیع برق، تهاتر شد
۱۲ تریلیون و ۷۰۰ میلیارد ریال از مطالبات پیمانکاران توزیع برق، تهاتر شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت نیرو، آرش کردی مدیرعامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع برق ایران (توانیر) دیروز در گردهمایی مدیران عامل شرکت‌های توزیع برق کشور با بیان این مطلب و با تاکید بر جدی بودن بحث وصول مطالبات شرکت های توزیع برای صنعت برق، از انعقاد قراردادهای دوجانبه بین بخش برق آبی و آب و فاضلاب کشور برای کاستن از فشارهای مالی بر شرکت‌های توزیع خبر داد.
وی با اشاره به تعیین مجریان اقتصاد مقاومتی در صنعت برق به تبیین اقدام ها و وظایف پیش بینی شده در این خصوص پرداخت و تدبیر مقام معظم رهبری در نامگذاری امسال به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» را متناسب با وضع صنعت برق در سال جاری و سال های آینده عنوان کرد و امسال را نقطه عطفی برای صنعت برق در این خصوص برشمرد.
مدیرعامل شرکت توانیر با تاکید بر اینکه برق رسانی روستایی موضوعی مهم در اقتصاد مقاومتی و تحکیم عدالت اجتماعی است، به ظرفیت بند «ه» تبصره ۶ قانون اشاره کرد و گفت: بطور قطع قابلیت برق رسانی به ۵۸۰ روستای ۱۰ تا ۲۰ خانوار باقیمانده وجود دارد و انتظار می رود در بهمن امسال شاهد برپایی جشن پایان برق رسانی به روستاهای ۱۰ تا ۲۰ خانوار باشیم.
وی مدیریت مصرف را در هر شرایطی برای صنعت برق لازم دانست و تاکید کرد: موضوع مدیریت مصرف و کاهش پیک (بار مصرفی) باید به عنوان یک فرهنگ جا بیافتد و مطابق با آنچه که برای شرکت ها مشخص شده، اجرا شود.
نامبرده کاهش تلفات را یکی دیگر از موضوع های مهم اقتصاد مقاومتی در صنعت برق عنوان کرد که باید توسط شرکت های توزیع با جدیت پیگیری شود.
وی روند نزولی تلفات را تاکنون با شیب قابل قبول و رو به کاهش عنوان کرد و از اتخاذ تدابیری برای پیگیری موضوع کاهش تلفات با تاکید بر جنبه های فنی خبر داد.
کردی که مسئولیت اجرای اهم موضوعات اقتصاد مقاومتی در صنعت برق را از جمله مدیریت مصرف و کاهش تلفات عهده دار است، اطمینان داد: هرگونه گشایشی با اولویت کمک به برنامه‌های کاهش تلفات شرکت ها دنبال خواهد شد.
وی با ابراز امیدواری نسبت به اختصاص منابع قابل توجه به طرح کاهش تلفات برای دستیابی به افق پیش بینی شده، به ارایه توضیحاتی درباره هوشمندسازی و نصب ۴۵۰ هزار کنتور طرح فهام پرداخت و بر ضرورت هماهنگی شرکت های توزیع در مسایل سخت افزاری و نرم افزاری طرح فهام و اتخاذ استراتژی‌های هماهنگ در سطح کشور با محوریت معاونت هماهنگی توزیع توانیر تاکید کرد.
مدیرعامل شرکت توانیر تاکید وزیر نیرو را درباره چاه‌های کشاورزی و تدبیر امور آب با استفاده از کنتورهای حجمی خاطرنشان کرد و گفت: در این زمینه راه اندازی ۵۰ هزار دستگاه کنتور برای صنعت برق هدفگذاری شده است. وی بخش توزیع را هم برپایه استدلال های فنی، اقتصادی و منافع مترتب بر اقتصاد ملی، بخش پیشتاز صنعت برق در جهان معرفی کرد.

نسخه مناسب چاپ