چهل سال پیش…
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز دوشنبه ۴مردادماه ۱۳۵۵ (برابر با ۲۸ رجب ۱۳۹۶، ۲۶ ژوئیه ۱۹۷۶) نقل شده است
۸ هزار نفر استخدام میشوند
وزات آموزش و پرورش اعلام کرد که برای تدریس در کلاس‌های درس و کارگاه‌های هنرستان‌ها ۸ هزار فوق‌دیپلم و لیسانسیه برای دبیری و هنرآموزی استخدام میکند.
فقط تهران و شیراز احتیاج به استخدام فوق دیپلم و لیسانسیه ندارد. داوطلبان باید نقاط دیگر را انتخاب کنند.

مذاکره ایران و عراق درباره معاودین
صبح امروز عبدالملک آل یاسین معاون وزارت خارجه عراق در راس یک هیئت عراقی برای یک دیدار سه روزه به تهران آمد و در فرودگاه مهرآباد توسط نصیر عصار معاون سیاسی و پارلمانی وزارت خارجه، دکتر قاسمی رئیس اداره اول سیاسی، صبری الحدیثی سفیر عراق در دربار شاهنشاهی و تنی چند از دیگر مقامات وزارت خارجه و سفارت عراق مورد استقبال قرار گرفت.
مقامات مطلع انتظار دارند مسئله معاودین ایرانی و نحوه سروسامان دادن به اوضاع آنان که اکثرشان بهنگام ترک عراق نتوانستند مایملک خود را بهمراه بردارند به راه‌حل مرضی الطرفین نزدیک شود.

هدایت کشتیها در شط‌العرب به ایرانی‌ها واگذار شد
راهنمایان ایرانی هدایت کلیه کشتی‌های تجاری و نفتی خارجی را در شط العرب بر عهده گرفتند.
بعدازظهر دیروز طی مراسمی کشتی نجات شیرین در اسکله شماره ۹ اداره کل بندر و کشتیرانی خرمشهر پهلو گرفت.
این کشتی هفت ماه پیش بوسیله سازمان بنادر و کشتیرانی به ایتالیا سفارش داده شد و مجهز به مدرن‌ترین وسائل ارتباطی الکترونیکی مانند بیسیم، رادار، تلگراف و دستگاه‌های آتش‌نشانی و سایر سرویس‌های ضروری است. کشتی شیرین علاوه بر سرویس دادن به کشتی‌هائی که در شط‌العرب رفت و آمد میکنند، قادر است یک کشتی ۵۰۰هزار تنی را با خود یدک بکشد و شناورهای ۳۵۰ تنی غرق شده را از دریا نجات دهد.

۶ تروریست برای کشتن موشه دایان به استرالیا رفتند
سیدنی ـ رویتر ـ تقریبا کلیه فرودگاههای استرالیا از جمله فرودگاه بین‌المللی سیدنی از دیشب بحال آماده‌باش کامل درآمد. انترپول (پلیس بین‌الملل) به پلیس سیدنی اطلاع داده بود شش تروریست خطرناک راهی استرالیا شده‌اند. روزنامه «اون هرالد» چاپ سیدنی در آخرین شماره خود نوشته بود پلیس اینک بدقت مشغول مراقبت چون جوان تروریست عرب است که چند روز پیش بطرف استرالیا حرکت کرده‌اند یک گزارش حاکی است که تروریست‌ها احتمالاً برای کشتن موشه دایان وزیر دفاع اسرائیل که سرگرم بازدید از استرالیا میباشد راهی این کشور شده‌اند.

۵۰۰ فلسطینی در تل زعتر زیر آوار ماندند
بیروت ـ خبرگزاری فرانسه ـ رویتر ـ قرارداد جدید آتش‌بس که قرار بود از ساعت هشت و نیم روز یکشنبه (دیروز) در سراسر جبهه‌های جنگ داخلی بیروت برقرار شود بیش از چند ساعتی دوام نکرد. پس از یک آرامش نسبی پنج ساعته در «خط مرزی» در بیروت جنگ شدیدی درگرفت. نیروهای محافظه‌کار گلوله‌باران اردوگاه تل زعتر را از سر گرفتند.
فرماندهی نیروهای ترقیخواه و فلسطین اعلام داشت ظهر دیروز بمباران اردوگاه تل زعتر از سر گرفته شده و باین ترتیب عملیات امدادی برای خارج کردن کسانی که از بعدازظهر روز شنبه زیر خرابه‌های یک ساختمان بزرگ در تل زعتر باقی مانده‌اند امکان‌پذیر نشد. تعداد مسلمانانی که در زیرزمین این ساختمان ویران شده موضع گرفته‌اند به پانصد نفر میرسد.

قیمت ۸ نوع آهن تعیین شد
مرکز بررسی قیمتها، نرخ تثبیتی ۸ قلم آهن‌آلات را تعیین و برای اجراء ابلاغ کرد. نرخ‌های جدید برای مصرف‌کننده در خرده فروشی بشرح زیر است:
آهن ورق گالوانیزم بضخامت ۳۵ر۰ میلیمتر بابعاد ۲×۱ متر کیلوئی ۴۰ ریال.
آهن ورق گالوانیزه به ضخامت ۴۰ر۰ میلیمتر بابعاد ۲×۱ متر، کیلوئی ۳۹ ریال.
آهن ورق گالوانیزه بضخامت ۴۳ر۰ الی ۴۸ر۰ میلیمتر بابعاد ۲×۱ متر کیلوئی ۳۷ ریال. آهن ورق گالوانیزه بضخامت ۵۰ر۰ میلیمتر بابعاد ۲×۱ متر، کیلوئی ۵ر۳۸ ریال و …

code

نسخه مناسب چاپ