خدمات پستی بر روی تلفن همراه ارائه می شود
شهروندان از این پس می توانند خدمات پستی مورد نیاز را بر روی گوشی های تلفن همراه خود دریافت کنند.

محسن ادبی فرد مدیرکل مرکز فناوری اطلاعات شرکت پست به همکاری و مشارکت شرکت پست جمهوری اسلامی ایران با یکی از سازمان های مردم نهاد تخصصی فعال در بخش ارتباطات اشاره کرد و گفت: نرم افزار کاربردی «فاواکده» بر بستر اندروید که امکان دسترسی رایگان و مستقیم به خدمات پستی را فراهم می کند، در نتیجه این همکاری تولید و عرضه شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پست، وی افزود: نرم افزار مذکور برای استفاده سریع و آسان از خدمات الکترونیک و همچنین تحقق دولت همراه و دسترسی آزاد مردم به اطلاعات مفید و کاربردی ارایه شده است.

ادبی فرد یادآورشد: نرم افزار«فاواکده» با رویکرد اصلی شبکه پستی در سال جاری مبنی بر توسعه فناوری اطلاعات طراحی شده، چرا که ارزش آفرینی بخش پست در گرو استفاده بهینه از فناوری اطلاعات است.

وی قابلیت های این نرم افزار را رهگیری مرسوله‌های پستی، گواهینامه، کارت پایان خدمت و همچنین برآورد هزینه پستی برشمرد و در ادامه بیان داشت: نوآوری و تجارت الکترونیک از جمله اهدافی است که در سایه فناوری اطلاعات امکان پذیر است و براین اساس تلاش می شود به زودی امکان استفاده بیشتر مردم از خدمات پستی بر بستر فناوری اطلاعات فراهم شود.

مدیرکل مرکز فناوری اطلاعات پست ادامه داد: همکاری با سازمان های عمومی و تخصصی فعال در این بخش از جمله سازمان های مردم نهاد و شرکت‌های خصوصی در جهت توسعه فعالیت های شبکه پستی از دیگر اهداف تببین شده برای سال جاری است که همکاری با «کانون کاربران آی سی تی» در این راستا عملیاتی شده است.

وی درخصوص دسترسی به این نرم افزار گفت: کاربران می توانند این نرم افزار را به صورت رایگان از طریق همه فروشگاه های اپلیکیشن اندروید دریافت کنند.

پیش از این حسین مهری مدیرعامل شرکت پست گفته بود، شرکت پست با گسترش تکنولوژی و ارتباطات در جهان، ماموریت های جدید و نوینی را برای خدمت رسانی بهتر به مشتریان ارایه می دهد و در زمینه گسترش فعالیت های الکترونیک زیرساخت هایی فراهم کرده تا به سمت دولت هوشمند حرکت کند.

نسخه مناسب چاپ