خط ارتباطی مردم با اطلاعات
برای استاد شجریان دعا کنیم!

از ملت بیدار دل و حقیقت شناس ایران، درخواست می‌کنم برای سلامتی، تندرستی و طول عمر نابغه آواز ایران محمدرضا شجریان دعا کنند. از صدا و سیما تقاضامندم نسبت به پخش صدای ماندگار و پرهوادار استاد آواز ایران اقدام کند.

و از تمامی رسانه‌ها نیز می‌خواهم برای معرفی این استاد گرانقدر به نسل جوان همت کند.

طرفدار نوای دلنواز استاد شجریان از خلخال

درخواست از رئیس زندان اوین

در راستای حفظ تکریم مددجویان و به‌ویژه خانواده‌های زندانیان و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، ساختمانی چند طبقه با ۶۳ اتاق برای ملاقات‌های خصوصی زندانیان متأهل با همسرانشان در سال ۹۲ ساخته شد.

متأسفانه بعد از گذشت ۲ سال از زمان افتتاح آن، هنوز بلااستفاده است. از جناب آقای درویش رئیس محترم زندان اوین درخواست رسیدگی دارم.

زندانی بازداشتگاه اوین

تشکر از سردبیر روزنامه

از جناب آقای خانی سردبیر محترم روزنامه درخواست می‌کنم مطالبی راجع به قانون «از کجا آورده‌ای» بنویسد. به‌نظر من اجرای این قانون می‌توانست مانع از ایجاد بسیاری از مشکلات و فسادهای مالی در کشور شود و به جایی نرسیم که میلیاردها تومان اختلاس در کشور انجام شود. از جناب آقای خانی که قلمی توانا و دلی قوی دارد تشکر می‌کنم. خداوند به ایشان شهامتی همراه با عقل منطق و عطا کرده است.

تلفن به خط ارتباطی

تشکر از سردبیر روزنامه

از یادداشت سردبیر در روزنامه ۱۹تیرماه با عنوان «خوانشی موضع از کلام رهبری» تشکر می‌کنم. بسیار عالی و پرمحتوا بود. امیدوارم مسئولان به آن توجه کنند.

دکتر آذر ـ استاد دانشگاه

نیاز به قوانین جدید برای قانون شکنی در ساخت و سازها

در مجاورت منزل ما، در حال ساخت ملکی هستند که در مدت ساخت آن، تخلف‌های زیادی مرتکب شده‌اند. حدود ۷ درخت کهنسال نابود شده و ایجاد سروصدای زیاد، آسایش را از همسایه‌ها سلب کرده است. این موضوع را از سازمان بازرسی کل کشور تا شهرداری و معاونت، سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸، سازمان حفاظت از محیط زیست و برنامه در شهر پیگیری ‌کردم اما متأسفانه هیچ اقدامی برای رفع این مشکل انجام ندادند. برخی از مأموران شهرداری نیز به طور علنی با دریافت رشوه، از تخلفات چشم ‌پوشی می‌کنند. از مسئولان درخواست می‌کنم جلو ساخت و سازهایی که با قانون‌شکنی همراه است را بگیرند. و قوانین جدیدی در این‌باره تصویب کنند تا افراد نتوانند با دادن رشوه هر کاری خواستند انجام دهند.

محمدرضا دارابی جاه ـ مهندس عمران

حق سرپرستی بازنشستگان فولاد چه شد؟

از چند سال پیش به بهانه‌ای حق سرپرستی بازنشستگان صنعت فولاد را قطع کردند از جناب وزیر تقاضا داریم درمورد وضع این حق مسلم و قانونی رهنمود و دستور مقتضی صادر فرمایند.

بازنشسته صنعت فولاد

قطعی مکرر آب در بروجن

آب در کوزه و ما تشنه لبان می‌گردیمر یار (آب) در خانه و ما گرد جهان می‌گردیم

با توجه به اینکه استان چهارمحال و بختیاری ده درصد آب کل کشور ایران را دارا می‌باشد اما مردم و ساکنین محروم این استان فقط اجازه استفاده کمی از آب موجود را دارند. متأسفانه مردم و ساکنین شهر بروجن نیز به علت کمبود آب برای موارد مصرفی روزانه حتی آشامیدن به طور دائم با قطعی آب روبرو هستیم. بنابراین رسیدگی فوری به این امر حیاتی را خواستار و خواهانیم.

مظلومان، محرومان و تشنگان آب در بروجن

تبعیض بین بازنشستگان را برطرف کنید

من به عنوان عضو کوچکی از خانواده بزرگ بازنشستگان آموزش و پرورش از دولت و مجلس خدمتگزار خواهانم که تبعیض فاحش بین حقوق ما بازنشستگان و شاغل‌های آموزش و پرورش را برطرف نمایند. زیرا هر شخص عاقلی می‌داند که یک بازنشسته که دارای همسر و فرزند و نوه و نتیجه می‌باشد و خدای نخواسته نیازهای درمانی بیشتری هم نسبت به جوانان دارد نیاز مالی بیشتری هم دارد هر چند منکر این نیستیم که جوان هم در ابتدای زندگی است و نیازهای مادی بسیاری دارد اما دلیلی ندارد که بازنشسته‌ای نصف و گاهی کمتر از نصف شاغل حقوق بگیرد لذا استدعا داریم که به این اختلاف دریافتی‌ها هر چه زودتر پایان دهید

حسین آقایی ـ دبیر بازنشسته ـ ملایر

درخواستی از شهرداری منطقه۱۴

حدود هفت سال (از ۰۱ر۱۰ر۱۳۶۹) در شهرداری منطقه۱۴ تهران سابقه دارم که ۱۴ ماهه اول استخدامم بیمه شهرداری تهران بودم و بعد تغییر صندوق به تامین اجتماعی شدم که شهرداری ۱۴ ماهه اول سابقه بنده را تبدیل به تامین اجتماعی ننموده است. تقاضای پیگیری دارم.

نیکخو امیری کارشناس سابق فضای سبز

یک درصد تفاوت!؟

در سال ۹۵ به حقوق بازنشستگان کشوری از جمله آموزش و پرورش ۱۲% و به تعرفه پزشکان ۱۳% افزایش یافته است. آیا عدالت اسلامی همین است؟؟!!

یک هموطن

قابل توجه شهرداری اهواز

آسفالت زیرگذر پل سردار شهید علی هاشمی در اهواز بسیار خراب و در شان نام آن بزرگوار و مردم اهوازنیست.

شهروندی از اهواز

گلایه مهمانداران قطار

اندک حقوق مهمانداران قطارهای مسافری با تاخیر زیاد پرداخت می‌‌شود که علاوه بر این که حقوق آنها نسبت به سختی و شرایط کار ناعادلانه است تاخیر در پرداخت آن نیز باعث بروز مشکلات زیادی برای خانواده‌های آنان می‌شود در صورتی که مسئولان شرکت‌ها حقوق خود را تمام و کمال دریافت می‌کنند خواهشمند است با چاپ این مطلب صدای ما را به گوش مسئولان برسانید.

ایمیل به خط ارتباطی

پیشنهاد به روزنامه اطلاعات

نود و یکمین سال تاسیس روزنامه اطلاعات را تبریک می‌گویم. از روزنامه اطلاعات به عنوان یک روزنامه غنی و وزین انتظار می‌رود تغییراتی در شکل و محتویات روزنامه بدهد.

به نظر من انتشار آن بر اساس یک رویه ثابت و یکنواخت، مناسب نیست. پیشنهاد می‌کنم روزنامه اطلاعات همیشه پویایی داشته باشد و خود را با نیازهای روز تطبیق دهد و اسیر گذشته نشود.

تلفن به خط ارتباطی

مجلس شورای اسلامی پاسخ دهد

از مجلس شورای اسلامی که حداقل و حداکثر حقوق مدیران و کارمندان بخش دولتی و نیمه دولتی را تعیین کرد تشکر می‌کنم. می‌خواستم از مجلس شورای اسلامی بپرسم با وجود ریاضیدانان و اندیشمندان و حسابرسان و نوابغ در ایران چگونه می‌شود با گذشت ۳۷ سال از انقلاب اسلامی، حقوق‌های بی‌ضابطه پرداخت شده باشد؟!

تلفن به خط ارتباطی

یادی از خسروشکیبایی

هشتمین سالگرد درگذشت خسروشکیبایی را گرامی می‌داریم.

تلفن به خط ارتباطی

راهکار کاهش آلودگی هوا

به نظر من هدف از الزام رانندگان به دریافت معاینه فنی خودرو و صدور جریمه ۴۰ هزار تومانی برای عدم دریافت آن، راهکاری برای ایجاد نظم در جامعه و کاهش آلودگی هوا است چون یکی از علل ایجاد آلودگی هوا، ایرادات فنی خودروهاست.

تلفن به خط ارتباطی

تشکر از سردبیر روزنامه

از مقاله جناب آقای علیرضا خانی در روزنامه مورخه ۲۶ تیرماه با عنوان «وندالیسم فرهنگی» تشکر می‌کنم. بسیار جالب بود. به دلیل قلم توانای آقای خانی از ایشان درخواست می‌کنم با توجه به بحران آب و موضوع افزایش جمعیت، ارتباط این دو مقوله را در مقاله‌ای بررسی کنند. آرزوی موفقیت برای روزنامه اطلاعات و آقای خانی دارم.

تلفن به خط ارتباطی

غارت بیت‌المال، افزایش فقر و فحشا در‌کشور

می‌خواستم به مسئولانی که حقوقهای نجومی دریافت کرده‌اند بگویم به جای عذرخواهی کردن از مردم، پول‌ها را به حساب افرادی که در فقر و گرسنگی به سر می‌برند واریز کنند.

آنان با غارت بیت‌المال به فقر، فحشا و اعتیاد در کشور دامن می‌زنند.

فرهنگی بازنشسته

از عمده‌ کارهای ساده برآیند

در برخی از قطارهای مترو نام ایستگاه‌ها اعلام نمی‌شود یا اشتباه اعلام می‌شود که این امر مسافران را سرگردان می‌کند. بهتر است قبل از این‌که ماهواره به فضا بفرستند. از عهده چنین کارهای ساده‌ای برآیند.

تلفن به خط ارتباطی

اصلاح مقررات قانون مدیریت خدمات کشوری

در خبرها آمده بود: «طبق گفته آقای نوبخت در ماه‌های آینده مقررات قانون مدیریت خدمات کشوری اصلاح می‌شود.» می‌خواستم بگویم امیدوارم، قید مدت زمان مدیریت از این قانون حذف شود تا تعدادی از بازنشستگان نیز که از دریافت حق مدیریت محروم شده‌اند بتوانند از این حق بهره‌مند شوند.

عده‌ای از بازنشستگان از قزوین

درخواست انتقال خودروی فرسوده

در حدود ۳ سال است که یک تاکسی پیکان فرسوده در کوچه میر اسماعیلی واقع در خیابان ایران پارک و محل تجمع معتادان و گربه‌ها شده است. با توجه به این‌که اهالی، مراسمات عزاداری و اعیاد را در این محل برگزار می‌کنند پارک دائمی این خودرو که احتمالاً بدون صاحب است برای آنان مشکلاتی ایجاد کرده است. از مسئولان درخواست می‌کنم نسبت به انتقال این تاکسی اقدام کنند.

شماره پلاک خودرو پیکان فرسوده: ایران ۲۲ ـ‌۱۱۲ ت ۱۹

اهالی کوچه میراسماعیلی در خیابان ایران

برخورد با گرانفروشان شکر

قائم مقام وزیر کشاورزی گفت: ذخایر شکر کشور بیش از

۴۵۰ هزار تن و میزان مصرف ماهانه شکر ۱۸۰ هزار تن است. می‌خواستم بپرسم چرا با این میزان ذخیره شکر، قیمت شکر از

۲ هزار تومان به ۳ هزار و ۸۰۰ تومان افزایش یافته است؟! از مسئولان درخواست می‌کنم با گرانفروشان شکر برخورد جدی کنند.

بیگدلی از زنجان

فتح قله

از مسئولان درخواست می‌‌کنم آنقدر دم از فتح قله نزنند. تا یک شرکتی رشد می‌کند می‌گویند ما قله فتح کردیم. به‌نظر من وقتی در کشور بیکاری، فقر، سرقت، اعتیاد و جنایت نباشد در این صورت می‌توانند ادعای فتح قله کنند.

محمد تقی حاجی

پیشنهاد اعدام مرتکبان متخلف

در روزنامه اطلاعات مورخه ۲۴ تیرماه آمده بود که یک بیمارستان معتبر در تهران از تجهیزات یکبار مصرف چندین بار استفاده کرده و برای هر بار استفاده نیز از بیماران هزینه دریافت کرده است. پیشنهاد می‌کنم در این بیمارستان را پلمب و فردی را که مرتکب چنین عملی شده اعدام کنند.

تلفن به خط ارتباطی

وجود نابسامانی در کشور

برای دریافت مقدار ناچیزی وام برای ازدواج فرزندم اقدام کردم. ولی به قدری مرا سرگردان و اذیت کردند که از دریافت آن منصرف شدم. متاسفانه کشور دچار نابسامانی شده است و بسیاری از مدیران از بیت‌المال سوء‌استفاده می‌کنند. از مسئولان درخواست می‌کنم کنترل کشور را به دست گیرند.

تلفن به خط ارتباطی

نسخه مناسب چاپ