فراخوان معارضان بحرینی برای برگزاری روز همبستگی جهانی با شیخ عیسی قاسم
سرویس خارجی: معارضان بحرینی در پیامی‌روز جمعه را روز جهانی همبستگی با مردم بحرین اعلام و از همه نهادها، سازمان‌ها و چهره‌های برجسته جهان اسلام برای حمایت از مردم بحرین دعوت کردند.
معارضان در این پیام، همه مردم جهان را برای مشارکت در گرامیداشت این روز با برگزاری تظاهرات، تحصن‌ها، همایش‌ها، کنفرانس‌های مطبوعاتی و تمامی‌راه‌های موجود و گام‌هایی که بتواند به توقف این نوع سرکوبگری‌ها منجر شود، فرا خواندند.این در حالی است که ، دادگاه رژیم آل خلیفه ، امروز را شروع جلسات محاکمه شیخ عیسی قاسم اعلام کرده است.
از سوی دیگر، جنبش «آزادی و دموکراسی» بحرین نیز با صدور بیانیه ای ضمن انتقاد شدید از رژیم آل خلیفه به دلیل تعیین موعد محاکمه شیخ عیسی قاسم اعلام کرد، این اقدام گامی‌خطرناک و جنون آمیز است.در ادامه این بیانیه آمده است، رژیم آل خلیفه باید بداند که بازی با خطوط قرمز مردم بحرین حتی امنیت منطقه را نیز با مخاطره جدی مواجه خواهد ساخت.
از طرفی، علمای بحرین در بیانیه‌ای محاکمه شیخ عیسی قاسم، رهبر معنوی انقلاب این کشور را مانند محاکمه عقیده شیعه دانستند. در این بیانیه آمده است، اعلام محاکمه آیت‌الله عیسی قاسم احمد، محاکمه مذهب، واجبات، احکام و مرجعیات آن است.
در چنین شرایطی، معاون دبیرکل حزب الله لبنان ضمن انتقاد از سیاستهای مخرب آل سعود در یمن و سوریه، تأکید کرد، رژیم آل خلیفه ملت بحرین را سرکوب می‌کند و رأی دیگری را نمی‌پذیرد.«نعیم قاسم» افزود، بحرین جولانگاه آل خلیفه نیست. وی همچنین بر حق ملت بحرین در مشارکت سیاسی در این کشور تأکید کرد.
*عربستان
محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، خواستار توقف همکاری امنیتی بین رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی شد.
این در حالی است که، اشاره عباس به دیدار اخیر یک هیات امنیتی سعودی به سرپرستی «انور عشقی» ژنرال عربستانی، از سرزمین‌های اشغالی و دیدار وی با برخی از مقامات رژیم صهیونیستی بود.

نسخه مناسب چاپ