کوتاه آموزشی
جزییات انتخاب رشته با آزمون و بدون آزمون دانشگاه آزاداعلام شد

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی جزییات انتخاب رشته با آزمون و بدون آزمون این دانشگاه را اعلام کرد.

دکتر مجتبی علوی فاضل دیروز در گفتگو با خبرنگاران گفت:علاقه‌مندانی که می‌خواهند در رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد ثبت‌نام کنند ضرورت دارد بعد از اعلام نتایج اولیه توسط سازمان سنجش با مراجعه به سایت www.azmoon.orgیک انتخاب جداگانه برای رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد انجام دهند.

وی با اعلام این که داوطلبان دانشگاه آزاد می‌توانند با کمک گرفتن از مشاورینی که در مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه حضور دارند نسبت به انتخاب این رشته اقدام کنندافزود: دانشگاه آزاد در سال گذشته با همکاری ارگان نظارتی تیم تشکیلاتی جعل پذیرش در دانشگاه را کشف کرد و متهمین دستگیر شدند و پرونده در حال حاضر مراحل خود را طی می‌کند. در واقع عده‌ای با دریافت مبالغی گزاف وعده پذیرش داوطلبان در رشته پزشکی را به متقاضیان می‌دهند که من به داوطلبان هشدار می‌دهم برای انتخاب رشته به این افراد مراجعه نکنند.

وی افزود: سامانه ثبت‌نام در دوره‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از نیمه دوم مردادماه فعال می‌شود و همه افرادی که متقاضی ثبت‌نام در این دوره‌ها هستند می‌توانند با مراجعه به سایت www.azmooon.org در این دوره‌ها شرکت کنند.

زمان برگزاری آزمون عملی ارشد اعلام شد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری آزمون عملی کدرشته‌های امتحانی ۱۳۵۰، ۱۳۵۱، ۱۳۵۲، ۱۳۵۷، ۱۳۵۸، ۱۳۶۲ و ۱۳۶۴ دوره‌ کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۵ در ۶، ۷ و ۸ مردادماه خبر داد. حسین توکلی در گفتگو با ایسنا گفت: آزمون کدرشته‌های مذکور منحصراً در شهرستان تهران برگزار خواهد شد و آدرس حوزه امتحانی روی کارت شرکت در آزمون داوطلبان درج شده است.

۴مدال ره‌آورد دانش‌آموزان ایرانی از المپیاد جهانی زیست‌شناسی

تیم ملی المپیاد زیست‌شناسی ایران موفق به کسب یک مدال نقره و سه مدال برنز در المپیاد جهانی زیست‌شناسی ویتنام شد.به گزارش ایسنا، تیم ایران در بیست و هفتمین دوره المپیاد جهانی زیست‌شناسی که در شهر‌هانوی ویتنام برگزار شد، از میان ۶۵ کشور به مقام بیستم نائل آمد. اعضای تیم ایران در المپیاد جهانی زیست شناسی را علیرضا درزی رامندی، محمد صادقی، کیان نجیمی و مهدیه حامدی اصیل تشکیل می‌دادند.کیان نجیمی موفق به کسب مدال نقره شد و ۳دانش‌آموز دیگر نیز مدال برنز کسب کردند.

تمدید مهلت ثبت نام در آموزش پزشکی مجازی ویژه اعضای هیات علمی

مهلت ثبت نام اعضای هیات علمی داوطلب برای شرکت در دوره آموزش پزشکی مجازی ویژه اساتید تمدید شد.به گزارش مهر، این مهلت با توجه به استقبال اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی تا پایان امروز تمدید شد.

نامه وزارت علوم به دانشگاه‌ها درباره تخلفات علمی

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: از سوی این وزارتخانه به تمامی دانشگاه‌ها نامه ای ارسال شده تا آخرین وضعیت اجرای آیین نامه تخلفات علمی را تشریح کنند.وحید احمدی درگفتگو با مهر گفت: از اجرای آیین نامه تخلفات علمی حدود یک سال می گذرد که درحال جمع بندی نظرات و پیشنهادات درخصوص اجرای این آیین نامه هستیم .وی افزود: معاونان پژوهشی دانشگاه‌ها موظف شدند تا آخرین وضعیت اجرای آیین نامه تخلفات علمی را در دانشگاه محل فعالیت به وزارت علوم اعلام کنند تا در صورت لزوم مشکلات احتمالی این آیین نامه اصلاح شود.

نسخه مناسب چاپ