وزیر دفاع: مشکل جابه‌جایی پول به برجام ربط ندارد
 

همدان – خبرنگار اطلاعات: وزیردفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح گفت:اگربرجام نبودهر۶ماه یکبار ازفروش ۲۰ درصد از نفت جلوگیری می‎شد،اما امروزکسانی که ما را تحریم کردند، نفت ما را می‎خرند،البته درجابه جایی پول مشکل داریم که این موضوع ربطی به برجام ندارد و مربوط به تحریم ایران در زمان تسخیر لانه جاسوسی (سفارت آمریکا)است.

سردارسرتیپ پاسدار حسین دهقان در یادواره شهدای مسجد اعظم همدان با اشاره به اجرای برجام و دستاوردهای آن اضافه کرد: در برجام هرچه پذیرفته شده با نظر نظام بوده و کسی جرأت این که کار مخفیانه و پنهانی بکند را ندارد و این اتفاق هم رخ نداده است.

وزیر دفاع اضافه کرد: ما در هیچ شرایطی نقض برجام نخواهیم کرد و این اعلام رسمی رهبر معظم انقلاب نیز بوده است. وی با بیان این که ما برجام را پذیرفته‌ایم و حول محور وفای عهد، بر اجرای آن باقی می‌مانیم افزود: مگر این که طرف مقابل نقض برجام کند که در آن صورت ما آن را به آتش می‎کشیم.

او گفت: برای اجرای برجام اجازه انهدام زیرساخت هسته‌ای به کسی داده نشد و اجازه محدودیت برای فرآیند تحقیق و توسعه را نیز ندادیم.

سردار دهقان با محکومیت ترور دانشمندان هسته‌ای کشور گفت: دشمن دانشمندان ما را ترور می‌کند چون آنها نمی‌خواهند اجازه دهند نهال علم در درون این ملت رشد کند.

او همچنین به بحث فعالیت‎های هسته‌ای ایران اشاره کرد و افزود:ایران اسلامی هیچگاه دنبال سلاح هسته‌ای نبوده و برای این کار هم هیچ وقت اقدامی نکرده است.

سردار دهقان ادامه داد: با وجودی که هیچ گونه محدودیت دانشی و فناورانه برای رفتن به این سمت و سو نداریم، ولی چون رهبر معظم انقلاب فتوا بر تحریم سلاح هسته‌ای دادند، کوچکترین تمایلی به ساخت این سلاح در کشور نبوده و نیست.

او همچنین با اشاره به رشادت‌های شهید سردار حسین همدانی افزود: سردار همدانی سرباز تمام عیار ولایت و فرزند این مرز و بوم در تمام ادوار و اعصار دفاع از تمامیت انقلاب اسلامی بود.

وی افزود: شهید همدانی تجسم تواضع، اخلاص در رفتار، همراه با کرامت و رعایت موازین انقلابی با ذهنی باز و تفکری راهبردی و خطرپذیر در دفاع از انقلاب بود.

در پایان این مراسم از خانواده‌های شهید امیر قوخوردیان، شهید حبیب الله مصداقی بهاری، شهید علی کلوپ با اهدای تندیس و لوح یادبود قدردانی شد.‏

توان تولید دفاعی دو برابر شده است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشور در همایش روز تویسرکان در جمع مردم این شهرستان گفت: دولت در کنار مجلس شورای اسلامی، قوه قضائیه و دیگر ارکان نظام و همه کسانی که نگران سرنوشت و آینده انقلاب و کشور هستند هرگز در دفاع از حقوق و منافع ملت ایران کوتاه نمی‌آید و در این راه هیچ سستی و کم کاری نمی‌کند.

سردار حسین دهقان افزود: جمهوری اسلامی امروز باوجود همه تهدیدها و توطئه‌های دشمنان، با تمام توان و اقتدار از حقانیت ملت ایران دفاع می‌کند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اضافه کرد: در جریان برجام، جمهوری اسلامی ایران بیشترین حد ممکن امتیازات در زمینه حقوق هسته‌ای را بدون انحراف گرفت و حقانیت ملت و نظام اسلامی ایران و ناروا بودن تحریم‌ها به همه دنیا ثابت شد.

او تاکید کرد: در عین حال به طور طبیعی افراد و گروه‌هایی که در داخل رژیم اشغالگر قدس، آمریکا و برخی کشورهای عرب منطقه نمی‌خواهند حقوق هسته‌ای ملت ایران در سایه برجام به رسمیت شناخته شود، در مسیر اجرای تمام عیار برجام کارشکنی و سنگ اندازی می‌کنند.

وی اضافه کرد: برد موشک‌ها و سلاح‌های نظامی خود را متناسب با تهدیداتی که احساس می‌کنیم، تنظیم می‌کنیم و توان افزایش برد موشک‌های کنونی را در صورت لزوم داریم اما اکنون نیازی به این کار نداریم.

او یادآور شد: در طول ۵ر۲ سال گذشته، توان تولیدی ما در بخش امور دفاعی دو برابر شده و هرگز برای افزایش توان دفاعی خود از هیچ کس اجازه نمی‌گیریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، یاد و خاطره ایثارگران و شهدای عملیات مرصاد و ۳۸ شهید تویسرکانی این عملیات را گرامی داشت و افزود: این عملیات از اهمیت بی بدیلی در رقم خوردن سرنوشت جمهوری اسلامی ایران پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ برخوردار است شهدای تویسرکان نیز از بزرگترین نقش آفرینان این عملیات بودند.

در پایان این آیین از چند نفر از خانواده‌های شهدای عملیات مرصاد در تویسرکان تجلیل و از تمبر یادبود روز تویسرکان رونمایی شد.

نسخه مناسب چاپ