انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی سال آینده همزمان برگزار می‌شود
سرویس شهرستان‌ها: معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به این‌که امکانات خوبی برای برگزاری انتخابات الکترونیک در اختیار داریم، گفت: یک سوم امکانات مورد نیاز برای این‌منظور موجود است.

محمدحسین مقیمی که برای معرفی معاون سیاسی،‌ امنیتی و اجتماعی استانداری البرز در شورای اداری این استان حاضر شده بود، افزود: در انتخابات مجلس نهم در ۱۵ حوزه انتخاباتی به صورت کامل انتخابات الکترونیک برگزار شد و در انتخابات مجلس دهم ۲۳ فرآیند از ۲۵ فرآیند الکترونیک انجام شد، ولی ۲ فرآیند رأی‌گیری و شمارش آرا به صورت دستی انجام گرفت.

او اضافه کرد:‌ باید امکانات لازم را فراهم کنیم و شورای نگهبان نیز آن را بررسی کند و در این باره، مکاتباتی با شورای نگهبان داشتیم.

وی افزود: در انتخابات قبل نتوانستیم تایید شورای نگهبان را داشته باشیم ولی برای انتخابات آینده امیدواریم این تایید انجام بگیرد.

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: انتخابات اردیبهشت یا خرداد سال آینده برگزار می‌شود و اکنون باید مقدمات را فراهم کنیم. مراحل اجرایی برگزاری انتخابات از نیمه دوم سال آغاز می‌شود.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا سال آینده به طور همزمان برگزار می‌شود.

مقیمی با بیان این‌که در ارتباط با مسائل سیاسی ۲ انتخابات مهم ریاست جمهوری، شوراهای شهر و روستا را پیش رو داریم، تاکید کرد: باید با همکاری همگانی بتوان نشاط اجتماعی را در جامعه مدنظر قرار داد.

نسخه مناسب چاپ