خط ارتباطی مردم با اطلاعات
علت وجود مشکلات در کشور ما

در تمام دنیا قانون را به سادگی می‌نویسند و سخت‌گیرانه اجرا می‌کنند ولی در کشور ما قانون به سختی نوشته می‌شود و سهل‌انگارانه اجرا می‌شود!

برای همین است که این همه مشکلات در کشورمان وجود دارد.

یک هموطن

پاداش‌ها پدر اقتصاد را درآورده‌اند!

پاداش‌ها در هیأت مدیره‌ها پدر اقتصاد و بازار بورس را درآورده است. بسیاری از شرکت‌ها که زیان ده هستند، اعضاء هیأت مدیره‌شان پاداش‌های کلان می‌گیرند. مثلاً ذوب آهن اصفهان و آلومینیوم اراک که سود ده نیستند چه پاداشی باید به هیأت مدیره بدهند؟ از وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی‌سازی می‌خواهیم به این مسایل به‌دقت رسیدگی کنند.

تماس با خط ارتباطی

تبعیض در حقوق‌ها را از بین ببرید

در قانون خدمات کشوری که قرار است اصلاحاتی صورت گیرد باید به همه تبعیض‌ها رسیدگی شود. مثلاً بین یک کارشناس که در آموزش و پرورش کار می‌کند با یک کارشناس که در مجلس حضور دارد چرا باید اختلاف دریافتی‌ها فاحش باشد؟

این اختلاف حقوق‌ها باید در سراسر کشور از بین برود.

تهرانی از تهران

زمینه‌های بدحجابی چیست؟

برخی از علماء فرموده‌اند که دلیل رواج بدحجابی این است که مردان ما بی‌غیرت شده‌اند! به‌نظرمن حالا که روی حجاب این همه حساسیت وجود دارد بیایند زمینه‌های بدحجابی را پیدا کنند. به‌نظر من اگر مردم بی‌غیرت شده باشند راجع به همه چیز است. مثلاً اصول مهمی که در قرآن هست مثل حرمت ربا، پرهیز از دروغ، خوردن مال یتیم و… در جامعه ما زیاد است ولی متأسفانه حساسیتی نسبت به آنها نیست. در حالی که حجاب از فروع دین است.

شهروندی از تهران

تشکر و انتقاد از روزنامه اطلاعات

دست آقای خانی درد نکند که هرقدر از ایشان تعریف کنم کم است. مطالبی که می‌نویسد تمامی افرادی که دارای درک بالایی از مشکلات کشور هستند از اینکه لااقل این مسائل مکتوب می‌شود را به وجد می‌آورد. در ضمن به نظر من روزنامه اطلاعات مختص به تمامی نقاط ایران است اما گاهی خواننده با خواندن آن احساس می‌کند که بیشتر به استان کرمان و استاندار کرمان و جناب آقای باستانی پاریزی که نویسندة بسیار خوبی بود، می‌پردازد، اما در تمامی استان‌ها چنین اساتید گرانقدری داریم حیف است که تمرکز روزنامه بیشتر بر یک استان باشد.

تلفن به خط ارتباطی

خواسته مردم ایران

عزل یا استعفای غارتگران بیت‌المال و عذرخواهی مسئولان از مردم برای حقوق‌های نجومی مورد قبول نیست بلکه باید حقوق از دست رفته و غارت شده مردم از غارتگران که اعتراض‌گری را در ایران رواج دادند گرفته و به مردم پرداخت شود. این خواسته قاطبه ستمدیدگان ایران است.

علی دوستی

مسئولان پاسخ دهند

من متولد ۱۳۶۰ با مدرک تحصیلی لیسانس هستم. ماهانه ۹۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کنم. ازدواج نکرده‌ام چون با این حقوق ناچیز نمی‌توانم هزینه‌های زندگی را بپردازم. ۷۰درصد از دوستان و هم‌دانشگاهی‌هایم ازدواج نکرده‌اند و ۵ تا ۷ درصد آنان نیز متارکه کرده‌اند. از مسئولان درخواست می‌کنم آمار دقیق و واقعی تعداد جوانانی که در سن ازدواجند اما به دلیل درآمد پایین نمی‌توانند ازدواج کنند را اعلام فرمایند همچنین تعداد طلاق‌هایی که روزانه در ایران انجام می‌شود را اطلاع‌رسانی کرده و دلایل هر یک را به تفصیل توضیح دهند.

تلفن به خط ارتباطی

تقاضا از دادگاه مفاسد اقتصادی

۳۶۰ نفر از اعضاء تعاونی مسکن فرهنگیان که ۱۲۶ میلیارد تومان به حساب این تعاونی پول واریز کرده بودند در دادگاه مفاسد اقتصادی پرونده دارند که بعد از حدود ۳ سال هنوز نتیجه‌ای نگرفته‌اند‌. تقاضای تسریع در رسیدگی به این پرونده را داریم.

شهروندی از تهران

پاسخ به منتقد اطلاعات

در جواب منتقد روزنامه اطلاعات باید عرض کنم که این روزنامه در صفحات فرهنگی و معارف خود سخنرانی‌ها و مقاله‌های علما را به چاپ می‌رساند و از توهین به آنها فرسنگ‌ها فاصله دارد.

در ضمن اگر پیام دهنده‌ای از ثقه‌الاسلام و مدرس و مصدق و امیرکبیر و دکتر شریعتی تجلیل می‌کند به خاطر ملی‌گرایی نیست بلکه یادآوری نقش شخصیت‌هایی است که در نهضت‌های ملی شرکت داشته‌اند.

تماس با خط ارتباطی

درخواست از مسئولان بانک ملی

از مسئولان بانک ملی تقاضا داریم به فکر بازنشستگانی که بین سال‌های ۶۰ تا ۷۹ بازنشست شده‌اند هم باشند.

یک هموطن

قانون

سال‌ها پیش جراید نوشتند نخست‌وزیر استرالیا به خاطر نبستن کمربند ایمنی ۷۵ دلار جریمه شد. حالا هم آقای مسی با آن همه طرفدار به حبس تعلیقی برای عدم پرداخت مالیات محکوم شده است. خواستم به امثال این آقایان بگویم بیایند این‌جا و هرکاری دلشان می‌خواهد انجام دهند کسی هم کاری به کارشان ندارد.

شهروندی از تهران

اطلاعات:

قطعاً اینگونه نیست. مشکلاتی وجود دارد که باید حل شود ولی این‌که هر کس هر کاری دلش بخواهد می‌تواند انجام دهد قضاوت صحیحی نیست.

توصیه به آقای روحانی

وقتی برادر حضرت علی (ع) از بیت‌المال پولی خواست، حضرت آتش را به دستش نزدیک کرد… به‌نظر من آقای روحانی هم اگر برادرش چیزی از بیت‌المال خواست با او همینطور برخورد کند.

یک هموطن

نیم نگاهی به بازنشستگان سال ۵۹ بیندازید

وضعیت حقوقی بازنشستگان به جا مانده از سال ۵۹ و مستمری بگیرهای همان سال خیلی بد است. از مسئولان تقاضا داریم نیم نگاهی هم به آنها بیندازند.

یک بازنشسته قدیمی

توصیه به بهمن کیارستمی

به‌خاطر پاسخ آقای بهمن کیارستمی به دانشگاه علوم پزشکی از ایشان تشکر می‌کنم. ما فریادمان را از دست تاجران بیماری مردم به کجا ببریم؟ از فرزند آقای کیارستمی می‌خواهم شکایتشان را تا آخر پیگیری کنند بلکه حداقل در یک مورد عدالت بین بیمار و پزشک اجرا شود.

شهروندی از تهران

علت قطع یارانه‌ را نمی‌گویند

من و همسرم هر دو بازنشسته هستیم و دو میلیون و سیصد‌هزار تومان حقوق می‌گیریم با پرداخت اقساط مختلف حدود یک میلیون و صد هزار تومان برایمان باقی می‌ماند. با این حال از اسفند سال گذشته یارانه ما را قطع کرده‌اند و علتش را هم نمی‌دانیم به مراجعه حضوری و تلفنی هم پاسخ نمی‌دهند.

یک بازنشسته از تهران

عاملان پرداخت حقوق‌های نجومی را مجازات کنند

مدیرانی که حقوق‌های نجومی دریافت کرده‌اند شغلشان به گونه‌ای نیست که نیاز به تخصص و مهارت خاصی داشته باشد و برای نگهداری بر سر پست‌شان حقوق‌های نجومی به آن‌ها پرداخت شود. مثلاً کاری که مدیرعامل فلان بانک انجام می‌دهد را یک کارشناس سابقه‌دار با دریافت حقوق معمولی نیز می‌تواند انجام دهد. در ضمن این آقایان، اوایل انقلاب قرار بود برای رضای خداوند و به صورت رایگان کار کنند اما بعدها نظرشان عوض شد. از مسئولان درخواست می‌کنم موضوع فیش‌های حقوقی را پیگیری و عاملان آن‌ها را معرفی و مجازات کنند.

تلفن به خط ارتباطی

درخواست از آقای لاریجانی

از آقای لاریجانی خواهش می‌کنم دادیار ناظر بر زندان باوجدان برای زندان اوین تعیین کنند.

زندانی بازداشتگاه اوین

زیاده‌روی در پرداختن به یک موضوع

علت فوت آقای عباس کیارستمی، مسأله‌ای است که حتماً باید مورد بررسی قرار گیرد اما به نظر من بیش از حد عنوان کردن آن و هیاهویی که رسانه‌ها به راه انداخته‌اند پسندیده نیست چون ایشان فرزندانی دارد که آنان حتماً این مسأله را پیگیری می‌کنند و نتیجه آن را مردم نیز باید بدانند. پیشنهاد می‌کنم روزنامه‌ها به جای این کار، به بررسی فیلم‌های آقای کیارستمی بپردازند.

تلفن به خط ارتباطی

افزایش ناچیز حقوق

مسئولان گفتند حقوق را ۱۵ درصد افزایش می‌دهند من ماهانه ۸۵۱ هزار تومان حقوق دریافت می‌کردم اکنون حقوقم ۹۵۸ هزار تومان شده است. بعد از این همه سر و صدا برای افزایش حقوق، فقط ۱۰۷ هزار تومان حقوقم افزایش یافت. از روزنامه وزین اطلاعات تشکر می‌کنم.

محمد شکوهی از تهران

سازمان تأمین اجتماعی پاسخ دهد

می‌خواستم از سازمان تأمین اجتماعی بپرسم چرا خدمات دندانپزشکی و درمان نازایی تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی نیست؟ چرا در این گونه خدمات، از کارمند و کارگری که ۳۰سال حق بیمه پرداخته است حمایت نمی‌کنند؟

تلفن به خط ارتباطی

انتقاد به آقای جهانگیری

در خبرها آمده بود آقای جهانگیری تصمیم به کاهش پاداش کارمندان دارد. می‌خواستم به ایشان بگویم به جای این کار، جلو پرداخت حقوق‌های نجومی از بیت‌المال را بگیرند نه اینکه پاداش کارمندی که ۳۰ سال زحمت کشیده است را به یک‌سوم کاهش دهند.

همتی‌راد از شهرری

تقدیر از یک میوه فروشی

میوه‌فروشی ثارالله، بالاتر از فلکه سوم تهرانپارس ـ خیابان توکل ـ تقاطع مظفری به مدیریت رضا صادقی، قیمت اجناس آن مناسب است و پرسنل آن رفتار خوبی با مردم دارند از روزنامه اطلاعات درخواست می‌کنم این پیام را در روزنامه منتشر کند تا آنان تشویق شده و به کارشان ادامه دهند.در ضمن سلام مرا خدمت آقای خانی برسانید.

از خوانندگان قدیمی روزنامه

صندوقدار با وجدان

امروز ۲۷ تیرماه برای خرید به تره‌بار میدان پالیزی رفتم. در قسمت فروش پیاز و سیب زمینی به دلیل حواس‌پرتی ۳ تا ۵ هزار تومانی به جای ۳ تا ۵۰۰ تومانی به صندوقداری که قیمت اجناس را محاسبه می‌کرد پرداختم ولی ایشان به من گفت که اشتباه داده‌ام. با اینکه پولدار نبود انسانیت به خرج داد و آن را به من پس داد. از ایشان تشکر و قدردانی می‌کنم.

تلفن به خط ارتباطی

پاسخ مسئولان

پاسخ روابط عمومی شهرداری منطقه ۳

احتراماً، بنا به درخواست شهروند محترم مندرج در روزنامه اطلاعات مورخ ۴ تیر ماه ۹۵ مبنی بر «بلند مرتبه‌سازی در بلوار میرداماد» اعلام می‌دارد: با عنایت به اینکه تمامی ساختمان‌های بلند مرتبه در حال احداث واقع در بلوار میرداماد دارای مصوبه کمیسیون ماده پنج می‌باشد و با توجه به پتانسیل و کشش زمین‌های این محدوده نسبت به ساخت‌ و ساز ساختمان‌های بیشتر از چهار طبقه با رعایت ضوابط شهرسازی و معماری ساخته می‌شود.

نسخه مناسب چاپ