گنبد کاووس نیاز به توسعه دارد
 

گنبد کاووس ـ خبرنگار اطلاعات: شهرستان گنبدکاووس نیاز به همگرایی، توسعه و توجه دارد.

استاندار گلستان که در آیین معارفه عبدالقدیر کریمی معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس سخن می‌گفت، افزود: ظرفیت‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی گنبد قابل تأمل و توجه است و اگر مسئولی درک صحیحی از این قابلیت‌ها نداشته باشد، نمی‌تواند در این شهرستان خدمت کند.

دکتر صادقلو با اشاره به وجود شخصیت‌های مهم و تأثیر‌گذار در گنبدکاووس، تأکید کرد: فرماندار جدید گنبد باید با تشکیل شورای راهبردی یا اتاق فکر شهرستان از این شخصیت‌ها از هر گروه و سلیقه‌ای استفاده کند.وی خطاب به فرماندار جدید، افزود: مسئولیت فرماندار قبلی، مدیریت قبل از برجان بود و مسئولیت شما مدیریت پسابرجام است و با توجه به کاهش مشکلات، انتظار مضاعفی از شما داریم.

او با اشاره به برخی طرح‌های توسعه گنبدکاووس خطاب به فرماندار جدید این شهرستان، گفت: جاده نفت را جدی بگیرید و تمام کنید. این جاده فاصله گنبد به اینچه‌برون را ۴۰ کیلومتر نزدیک‌تر می‌کند.

استاندار گلستان در ادامه یادآور شد: منطقه آزاد اینچه‌برون یک ظرفیت است و باید برخی نشانه‌های آن به سوی گنبد بیاید. بیمارستان ۸۰۰ تختخوابی باید یکی از جدی‌ترین پیگیری‌های شما در حوزه گردشگری سلامت باشد، صنعت کشت گلخانه‌ای هم باید به طور ویژه پیگیری شود. در این راستا با سرمایه‌گذار خارجی برای کشت گلخانه‌ای در سطح ۲۰۴ هکتار با ۸۰درصد سرمایه‌گذار خارجی و ۲۰درصد داخلی مذاکره شده است.

او تأکید کرد: بحث گردشگری و موزه بزرگ تاریخ گنبد، پروژه فاضلاب گنبد، نهضت آسفالت در روستاها، توسعه روستایی و پیگیری ایجاد پارک علم و فناوری باید در سرلوحه برنامه‌های فرمانداری باشد.

در ادامه معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: اتاق فکر و شورای راهبردی توسعه شهرستان با حضور همه سلائق و نخبگان تشکیل خواهد شد.

عبدالقدیر کریمی افزود: منطقه آزاد تجاری اینچه‌برون فرصت استثنایی برای توسعه شهرستان است و در همین راستا تلاش خواهیم کرد همایشی با موضوع منطقه آزاد در گنبد برگزار شود.وی در ادامه از اصحاب رسانه و خبرنگاران برای کمک به فرمانداری در زمینه انعکاس اخبار و عملکرد دولت دعوت کرد.

در این نشست همچنین مهندس حمیدی فرماندار پیشین گنبدکاووس با قدردانی از همراهی مردم و مسئولان شهرستان در مدت حضورش در فرمانداری، گزارشی از اقدام‌های فرمانداری ارائه کرد.حجت‌الاسلام سبحانی امام جمعه اهل تشیع گنبدکاووس نیز با قدردانی از خدمات مهندس حمیدی، یادآور شد: در گنبدکاووس مسئولان باید مردم شیعه و اهل سنت را با هم مورد توجه قرار دهند.

در پایان این نشست ضمن قدردانی از خدمات ۲۸ ماهه مهندس محمد حمیدی در سمت فرماندار ویژه گنبدکاووس، عبدالقدیر کریمی به عنوان فرماندار ویژه معرفی شد.

نسخه مناسب چاپ