برگزاری نخستین دوره مسابقات جایزه بزرگ پهپادها درتهران
نخستین دوره مسابقات جایزه بزرگ پهپادها دردوکلاس سرعت و فضای بسته ازسوی مجتمع دانشگاهی برق والکترونیک دانشگاه صنعتی مالک اشتروابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به مدت سه روز برگزارشد.

به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع،دراین دوره از مسابقات که با حمایت فروشگاه اینترنتی بامیلو، وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری اطلاعات و شهرداری تهران درمجموعه ورزشی سازمان صنایع دفاع برگزارشده است،۴۹ تیم ازدانشگاه ها و شرکت های خصوصی سراسرکشوردر دوکلاس سرعت و فضای بسته با هم به رقابت می پردازند.

کلاس سرعت یک رقابت هیجانی و پرشوردرحوزه پهپادها است که به یک رقابت اتومبیلرانی شباهت دارد و درآن سرعت و قدرت رزمایش پهپادها به نمایش گذاشته می شود.

این کلاس دارای یک مسیر مشخص است و تیم ها موظفند مسیر پیش بینی شده را پنج دوردرمرحله مقدماتی و۱۰ دوردرمرحله نهایی طی کنند و تصاویر دریافتی خود را به کمک دوربینی که درجلوپهپادها نصب شده است به عینکی موسوم به FVPکه برروی چشم فرد هدایتگرقراردارد مخابره کنند.

کلاس فضای بسته این دوره ازمسابقات هم برهوشمند بودن پهپادها وانجام مأموریت ۹ گانه تأکید دارد و تیم ها موظفند ضمن ورود هوشمند به ساختمان ، صعود، فرود خودکاربرروی سکوی متحرک ، قدرت و دقت خود را درجابه جایی اجسام درمعرض نمایش داوران قراردهند.

برگزاری نمایشگاه تخصصی ازانواع پهپادها و ربات های پرنده با قابلیت های مختلف از دیگر برنامه های این دوره ازمسابقات است.

گفتنی است، جمهوری اسلامی ایران با همت بلند دانشمندان و متخصصان جوان ، زبده وکارآمد خود امروز با طراحی و ساخت انواع پهپادها و ربات های پرنده و به کارگیری آن در تمامی زمینه ها دراین فناوری پیچیده به خودکفایی رسیده است.

نسخه مناسب چاپ