توقف قهرمان اروپا مقابل تیم ملی فوتبال جوانان
تیم ملی فوتبال زیر ۱۷سال ایران در دیداری تدارکاتی مقابل دورتموند به تساوی ۲ بر ۲ دست یافت.

این بازی در کمپ تیم دورتموند انجام شد و ایران با ترکیب مهدی امینی، امیر حسین کریمی، کمیل حق زاده، صادق محرمی، مصطفی هاشمی، محمد بازاج، عرفان وجدانی، سعید عزت اللهی، علی هزامی، امیرمحمد مظلوم و رضا جعفری به مصاف تیم جوانان بورسیا دورتموند رفت.

نوجوانان در حالی که می‌دانستند روبروی تیم قدرتمند بورسیادورتموند قرار گرفته‌اند، ولی بازی شجاعانه‌ای از خود نشان دادند. نخستین گل بازی در دقیقه ۳۶ به ثمر رسید تا تیم ملی نوجوانان، نیمه اول را در حالی به حریف واگذار کند که سعید عزت اللهی، علی هزامی و امیرمحمد مظلوم، سه موقعیت صد در صد را از دست دادند.

امیرمحمد مظلوم، در اوایل نیمه دوم، روی پاس خوب محمد بازاج، گل نخست ایران را به ثمر رساند. فشارها پس از این گل بیشتر شد و در دقیقه ۶۷ بازهم با پاس گل محمد بازاج، ساسان جعفری، گل برتری ایران رابه ثمر رساند و حاضران در ورزشگاه را به وجد آورد. هنوز یک دقیقه از گل ایران نگذشته بود که روی یک غافلگیری از جناح راست و اشتباه مدافعان، دورتموندی‌ها به گل مساوی رسیدند.ایران، پیش از این دو بازی دوستانه با تیم‌های پادربورن و آرمینیا بیله‌فلد انجام داد که با نتایج ۴ بر صفر و ۴ بر یک به پیروزی رسید.تیم ملی فوتبال زیر ۱۷ سال ایران، صبح دیروز تمرین ریکاوری در زمین باشگاه دویسبورگ داشت و بعدازظهر به تماشای بازی تیم‌های بایرلوکوزن و هانوفر در چارچوب بوندسلیگا رفت.

نسخه مناسب چاپ