رایزنی‌های فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در تهران
«استفان دی میستورا » فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه قرار است امروز در جریان سفر به تهران با تعدادی از مقامات وزارت امور خارجه کشورمان در مورد آخرین تحولات بحران سوریه و مذاکرات صلح مربوط به این کشور دیدار و رایزنی ‌کند.

به گزارش ایسنا‌، قرار است در جریان سفر به تهران طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده با محمد جواد ظریف وزیرخارجه کشورمان و حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه دیدار ورایزنی کند.

استفان دی‌میستورا، در آلمان به خبرنگاران گفت: مصم هستیم موعد مناسبی را در ماه اوت برای ازسرگیری مذاکرات صلح سوریه در ژنو تعیین کنیم.

وی افزود: جان کری، وزیر خارجه آمریکا و مسئولان روس با اتخاذ برخی اقدامات “چشمگیر” برای حل اوضاع سوریه توافق کرده‌اند. مسئولان ترکیه‌ای نیز طی نشستی در آنکارا تأکید کردند که همچنان برای “پیشبرد” روند تحقق صلح در سوریه تلاش خواهند کرد. سه هفته آتی برای دادن فرصت به برگزاری مذاکرات میان طرف‌های سوری و احتمال کاهش خشونت بسیار مهم خواهد بود. دی‌میستورا گفت: پیشرفت در مذاکرات روسیه و آمریکا درباره سوریه دور آتی مذاکرات را تغییر خواهد داد و می‌تواند به طرف‌های درگیر کمک کند تا اقدامات واقعی و درست درباره روند انتقال سیاسی اتخاذ کنند. دمیستورا تصریح کرد: ما مشتاقانه منتظر هستیم تا ببینیم گامهایی ملموس و مشهود برداشته شود.

نسخه مناسب چاپ