وزیر کشور: اقتصاد مقاومتی باید به گفتمان تبدیل شود
سرویس شهرستان‌ها ـ وزیر کشور گفت: اقتصاد مقاومتی در کشور باید به گفتمان عمومی تبدیل شده و سخن و کلام اصلی مردم باشد.

عبدالرضا رحمانی فضلی در مراسم بهره‌برداری از صنایع غذایی دورود افزود: اقتصاد مقاومتی یک ضرورت برای کشور است و هیچ راه گریزی برای اجرای این برنامه وجود ندارد.

رحمانی فضلی اظهارداشت: لرستان به عنوان یکی از استان‌های پیشتاز، الگو و نمونه اقتصاد مقاومتی انتخاب شده و همه استان باید در این مسابقه خیر وارد شده و مدال رشد و ترقی را به سینه بزنند. وزیر کشورگفت: به مردم دورود توصیه می شود نقدینگی خود را فعال کنند تا این طرح، به سهامی عام تبدیل و توسط مردم اداره شود.

وزیر کشور با بیان این‌که ۹۰ درصد تامین منابع ملی توسط بانک‌ها است، ادامه داد: باید به این نهادها کمک کرده و قدردان آنها باشیم تا بتوانند به وظیفه خود در اقتصاد مقاومتی عمل کنند. رحمانی فضلی اضافه کرد: بدنه بانک‌ها از دلسوزان کشور هستند که باید به آنها جرات داده و از آنان حمایت کنیم.

وزیر کشور در جلسه اقتصاد مقاومتی استان لرستان با بیان این‌که برای اجرای اقتصاد‌مقاومتی در کشور اراده ملی شکل گرفته است، افزود: برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در کشور به نحو مطلوبی در حال پیشرفت بوده و اجرا می شوند.

رحمانی فضلی افزود: در راستای تحقق برنامه‌های اقتصاد مقاومتی باید با کارشناسی و مطالعه پیگیری انجام گیرد و این مهم از لحاظ اقتصادی امنیتی و فرهنگی، سیاسی علمی، ضرورت و توجیه دارد. به گفته وی گزارش‌های ارائه شده این جلسه اقتصاد مقاومتی لرستان نوید حرکت جمعی در استان را نشان می‌دهد. به گفته وی هر استان و شهرستانی باید طرحی داشته باشد و در آن عدالت منطقه‌ای لحاظ شود و مورد حمایت مسئولان دستگاه‌ها قرار گیرد.

وی گفت: منطقه ویژه اقتصادی باید با سرعت فعال شود و کارکارشناسی آن انجام شود. و برای جلب سرمایه‌گذارها در لرستان باید امکانات و زیر ساخت‌های توسعه منطقه‌ای فراهم شود. رحمانی فضلی گفت: در لرستان باید نماد اقتصادمقاومتی با جنب و جوش همه مردم در شهرها و روستاها مشهود باشد.

وی افزود: درنماز جمعه باید مردم را به اقتصاد مقاومتی سفارش کنند و با هر امکانی باید مردم را در اقتصاد مقاومتی سهیم کرد و آنها را فعال کنیم.

نسخه مناسب چاپ