نتانیاهو اعراب خلیج فارس را به عادی سازی روابط با تل‌آویو فراخواند
سرویس خارجی: نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، با حضور در منزل سفیر مصر در سرزمین های اشغالی، خواستار برقراری روابط بهتر با کشور های عرب حوزه خلیج فارس شد.

در همین رابطه، روزنامه «تایمز» اسرائیل اعلام کرد، نخست‌وزیر و رئیس اسراییل برای تبریک به مناسبت روز ملی مصر به منزل سفیر این کشور در تل‌آویو رفتند و با اشاره به چهاردهه روابط نزدیک با قاهره، این تعامل را الگویی برای ایجاد رابطه بهتر با دیگر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس دانستند.در چنین شرایطی، خبرگزاری بی بی‌سی

‌اعلام کرد، عربستان بدون انجام یک مصالحه و صرفا با روش مقابله، موفق به تغییر سیاست های ایران نمی شود.در این راستا،«بی. بی. سی» نوشت، با روی کار آمدن «ملک سلمان» پادشاه جدید سعودی، ریاض سیاست مماشات با ایران را کنار گذاشته است و سیاست مقابله آشکار را برگزید.از سوی دیگر، پایگاه خبری «المانیتور» در تحلیلی نوشت، عربستان در پرتو تحولات اخیر خاورمیانه، پرده‌پوشی‌ها برای حمایت از براندازی در ایران را کنار گذاشته است.در همین حال، «گلوبال ریسرچ» در گزارشی نوشت، آمریکا و عربستان طرحی را برای ایجاد ناآرامی‌های قومی در ایران کلید زده‌اند.در خبر دیگری، عربستان سعودی حکم اعدام «عبدالکریم محمد الحواج» جوان شیعی معترض این کشور را به اتهام شرکت در تظاهرات سال ۲۰۱۱ در «قطیف» صادر کرد‌.

نسخه مناسب چاپ