‎جشن تجلیل از آتش‌نشانان با حضور ۱۵۰۰ آتش‌نشان
 

سرویس خبر:‌جشن تجلیل از آتش‌نشانان با حضور بیش از ۱۵۰۰ آتش‌نشان در مرکز همایش‌های برج میلاد باحضور شهردار تهران برگزار شد.

دکتر خوشزاد مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران دراین مراسم که خانواده شهدای آتش نشانی و آتش نشان منتخب حضور داشتند با بیان این‌که آتش‌نشانی رتبه اول را در میزان رضایت‌مندی شهروندان در سامانه ۱۸۸۸ کسب کرده است، اضافه ‌کرد:‌ این وضعیت به جایی رسیده که دیگر مسئولان ۱۸۸۸ برخی از تماس‌های مرتبط با آتش‌نشانی را ثبت نمی‌کنند.

خوشزاد از کاهش آمار فوتی و حادثه‌دیدگان پایتخت در سال‌جاری خبر داد و گفت: شمار نجات‌یافتگان با افزایش روبرو بوده است.

وی با بیان این‌که معماری ساختمان‌های در حال ساخت امروزه با نظارت آتش‌نشانی‌ها انجام می‌شود،افزود: اگر قصوری در مجموعه آتش‌نشانی وجود داشت قطعا مقصر آن من بوده‌ام.

خوشزاد اضافه کرد:‌سازمان آتش‌نشانی شهر تهران ۳۹ شهید دارد.

وی ادامه داد: هویت‌بخشی به شغل آتش‌نشان از برنامه‌های سازمان آتش‌نشانی است. ‏

خوشزاد تأکید کرد: در شهر تهران هشت ایستگاه آتش‌نشانی بیش از ۱۰ هزار خاموش کننده را در خودروها نصب کردند.در ۱۲۵ مجتمع مسکونی آموزش آتش‌نشانی داده شد و خاموش کننده‌هایی نیز به صورت رایگان در این ساختمان نصب شد.

وی درباره تجهیز ۲۵۰ مدرسه به تجهیزات آتش‌نشانی اظهار داشت: ۱۲۵ مدرسه دخترانه و ۱۲۵ مدرسه پسرانه به تجهیزات آتش‌نشانی مجهز شدند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران تأکید کرد: تاکنون ۱۰۳ ایستگاه آتش‌نشانی در تهران دایر شده است که تا پایان سال ۱۰ ایستگاه دیگر نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

دراین مراسم محمدباقر قالیباف اظهار داشت: اگر ایثار و نظم و انضباط در جمع آتش‌نشانان وجود دارد به دلیل این است که این افراد منطق ایثار را انتخاب کرده‌اند و در شرایطی که اکثراً منطق منفعت‌طلبی را برمی‌گزینند.‏

دراین نشست از خانواده شهیدان «امید عباسی»، «جواد محمدی» و آتش‌نشان فقید «مجتبی جراهی» تقدیر شد.

از مهمانان این مراسم می‌توان به عادل فردوسی‌پور اشاره کرد که به دلیل یادکردن از شهید امید عباسی در برنامه نود با اهدای تندیس از وی تقدیر شد. همچنین از نکات جالب این مراسم اهدای تندیس دو تن از آتش‌نشانان برگزیده به مادر و همسر آتش‌نشان شهید امید عباسی بود. مادر این شهید بزرگوار قریب به پنج دقیقه از سوی حضار به شکل ایستاده مورد تشویق قرار گرفت.‏

نسخه مناسب چاپ