وزیر کشور: بر اصول خود، قاطعانه پایداری خواهیم کرد
خرم‌آباد ـ خبرنگار اطلاعات: آیین تودیع استاندار سابق و معارفه استاندار جدید لرستان برگزار شد.

در این مراسم که با حضور وزیر کشور، نماینده ولی‌فقیه در استان، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، مدیران دستگاه‌های اجرایی، مدیران بخش خصوصی و اقتصادی و جمع زیادی از مردم و خانواده‌های معظم شهدا در خرم‌آباد برگزار شد، با قدردانی از دکتر حبیب‌الله دهمرده استاندار قبلی، مهندس هوشنگ بازوند به عنوان استاندار جدید لرستان معرفی شد.

رحمانی فضلی وزیر کشور در این مراسم از زحمات و خدمات استاندار سابق لرستان قدردانی کرد و گفت: استاندار جدید لرستان فردی باتجربه است و شناخت خوبی از وضع استان دارد.

وی همگان را به همکاری با استاندار جدید لرستان فرا خواند و افزود: استاندار جدید باید بداند که مدیون خون شهدا و خداوند متعال است که در این جایگاه قرار گرفته است و باید برای تصمیمات و اقداماتش بین خود و خدای خود حجت داشته باشد و به نمایندگی از مردم استان لرستان باید در درگاه خداوند پاسخگو باشد.

وزیر کشور به گفتمان اعتدال رئیس‌جمهوری اشاره کرد و استانداران را به استفاده از تمام ظرفیت‌های انسانی استانها، توجه به مردم و رعایت عدالت در تصمیم‌گیری‌ها توصیه کرد.

رحمانی فضلی با اشاره به رویکرد جدید دولت در عرصه بین‌المللی گفت ما قاطعانه بر اصول خود پایداری خواهیم کرد و حتی یک گام هم عقب‌نشینی نخواهیم کرد. چون این حق ماست و ما از حقمان نمی‌گذریم اما همین حق را با بیانی مطرح می‌کنیم و به گونه‌ای تبیین می‌کنیم که این حق در چارچوب اخلاق، در چارچوب قانون و در چارچوب ضوابط بین‌الملل پیش می‌رود و این امر موجب اعتمادسازی می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد نیز گفت: در سال‌های اخیر گام‌های اساسی برای عمران و آبادانی لرستان برداشته شده است.وی به استقبال خوب قشرهای مختلف مردم از انتصاب مهندس بازوند به عنوان استاندار جدید لرستان اشاره کرد و افزود: اعتدال، ولایتمداری و توانمندی سه اصل مهمی هستند که استاندار باید در انتخاب مدیران مورد توجه قرار دهد.

ملکشاهی رئیس مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی نیز بیکاری را مهمترین دغدغه مردم و مسئولان برشمرد و خواستار توجه ویژه دولت برای ایجاد زیرساخت‌های عمرانی و رفع مشکل بیکاری در استان شد.

مهندس هوشنگ بازوند استاندار جدید لرستان متولد سال ۱۳۴۱ شهرستان نهاوند است که حدود ۱۶ سال سابقه فعالیت در سمت معاونت عمرانی استانداری‌های کرمان، همدان، لرستان و مرکزی را در کارنامه خود دارد.

نسخه مناسب چاپ