اخبار کوتاه
تعیین حریم ۱۱ درصد از آثار تاریخی باشت

باشت- خبرنگار اطلاعات: ۱۱درصد از آثار تاریخی ثبت شده باشت که تعداد آنها هفت مورد است تاکنون تعیین حریم شده‌اند.

کارشناس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باشت دگور دوپا، پل بریم و چهار سفته خان احمد را از مهم‌ترین آثار تاریخی تعیین حریم شده شهرستان اعلام کرد.

رحیم خردمند افزود: ۶۵ اثر تاریخی ثبت شده در شهرستان باشت موجود است که نگهداری، حفظ و صیانت از آنها اهمیت بسزایی دارد و ۳۰ درصد از آثار تاریخی شهرستان برای ثبت ملی در حال شناسایی است.

وی با اشاره به اینکه باشت به عنوان یک قطب گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد مطرح است، گفت: آثار تاریخی، مناظر و جاذبه‌های طبیعی متعددی در این شهرستان وجود دارد.

تشکیل کلاس‌های آموزشی اوقات فراغت در آقاجاری

اهواز ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس اداره آموزشی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری از تشکیل کلاس‌های آموزشی اوقات فراغت در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز خبر داد.محمد ایمانی افزود: امسال با توجه به شروع فصل کلاس‌های آموزشی در رشته زبان انگلیسی در پنج دوره برای ۲۷۰ نفر و آموزش کامپیوتر در سه دوره برای ۱۵۰ علاقه‌مند به این رشته‌ها برگزار شد.

او گفت: این کلاس‌ها با هدف استفاده بهینه از اوقات فراغت در فصل تابستان فرزندان دختر و پسر کارکنان تشکیل شد.

وی همچنین کلاس‌های اوقات فراغت را فرصتی مناسب برای شکوفایی نوجوانان و جوانان در زمینه‌های مختلف فرهنگی، مذهبی و ورزشی دانست و گفت: ما در اداره آموزش تلاش می‌کنیم تا بتوانیم هر سال با دعوت از استادان مجرب کلاس‌های بیشتر و موثرتری را در این فصل برگزار کنیم.

برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی اسدآباد

اسدآباد همدان ـ خبرنگار اطلاعات: چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسدآباد در دفتر امام جمعه اسدآباد برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مجد امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان گزارشی از جلسه ائمه جمعه سراسر کشور و دیدار آنان با مقام معظم رهبری پرداخت.وی درباره سبک زندگی اسلامی گفت: با غنایی که در دین ما وجود دارد برای تمام انسان‌ها برنامه و همچنین تضمین دنیا و آخرت نیز برای آنها در این دین مبین بشارت داده شده است.

وی ادامه داد: سبک زندگی منجر به ساختن خود و جامعه می‌شود اگر مردم به این سمت حرکت کنند (سبک زندگی اسلامی) دیگر نیازی به قاضی و دادگاه در جامعه احساس نمی‌شود.

صفری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسدآباد و دبیر شورای فرهنگ عمومی از خدمات امام جمعه اسدآباد به خاطر تشکیل کلاس درس اخلاق در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسدآباد قدردانی کرد و خواستار تبلیغ سنت حسنه ازدواج به سبک زندگی اسلامی توسط مسئولان و روحانیون شد.

پیشرفت و توسعه نیاز به عزم همگانی دارد

زاهدان ـ خبرنگار اطلاعات: هیچ طرحی مهمتر از ساخت مسکن شهری و روستایی و مقاوم‌سازی بافت‌های فرسوده شهری و روستایی نیست.

استاندار سیستان و بلوچستان که در دیدار با عضو هیأت‌مدیره بانک مسکن و جمعی از کارکنان این مجموعه سخن می‌گفت، با اشاره به برخی موانع و مشکلات در ساخت و ساز خانه‌های تخریبی از زلزله سراوان و سیل جنوب استان تأکید کرد: بانک مسکن می‌تواند با اعطای به موقع تسهیلات به مردم گام مؤثری در جهت رفع مشکلات موجود بردارد.

حاتم ناروئی با توجه به موقعیت جغرافیایی سیستان و بلوچستان و همجواری این استان با دو کشور پاکستان و افغانستان گفت: تصمیم‌گیری‌ها در مرکز نباید برای تمام استان‌ها یکنواخت باشد بلکه باید موقعیت هر استان مد نظر قرار گیرد. وی یادآور شد: پیشرفت و توسعه نیاز به همت و عزم همگانی دارد و هر فردی در هر جایگاهی باید نقش خود را به درستی و با بالاترین بازدهی ایفا کند.

نسخه مناسب چاپ