لژیونرهای تیم ملی فوتسال ۲۵ مهر به برزیل می‌روند
 

تیم ملی فوتسال ایران در حالی ۳۰ مهر، نخستین مسابقه خود را در جام جهانی کوچک انجام می‌دهد که مصطفی نظری، حسین طیبی و علی اصغر حسن‌زاده ۲۵ مهر به اردوی تیم ملی در برزیل می‌پیوندند. همچنین بازی تدارکاتی با دو باشگاه برزیلی و تیم ملی گواتمالا، قبل از شروع مسابقات در برنامه تیم ملی فوتسال کشورمان قرار دارد.

تیم ملی فوتسال ایران، از سه هفته پیش اردوی هفتگی خود را برای حضور در جام جهانی کوچک برزیل (گرندپری) آغاز کرده است. در حالی که قرار بود، تیم ملی فوتسال با انجام چند دیدار تدارکاتی به کشور برزیل سفر کند، درخواست‌های کمیته فوتسال از سوی کشورهای مورد نظر رد شد تا تیم ملی فوتسال ایران روی مسابقات تدارکاتی در اردوی برزیل، برنامه ریزی کند.

بر این اساس، تیم ملی فوتسال ۲۰ مهر، عازم برزیل می‌شود و اردوی ۱۰ روزه‌ای را قبل از شروع مسابقات گرند پری برگزار خواهد کرد. ملی پوشان فوتسال ایران، ۲۳ و ۲۶ مهر، دو دیدار تدارکاتی با دو باشگاه برزیلی خواهند داشت و ۲۸ مهراز شهر سائوپائولو، عازم محل مسابقات خواهند شد. طبق برنامه، تیم ملی فوتسال ۲۹ مهر، یک دیدار تدارکاتی با تیم ملی گواتمالا انجام خواهد داد تا ملی پوشان برای مسابقات گرند پری، آماده شوند.

حسین طیبی و علی اصغر حسن زاده و مصطفی نظری، سه لژیونر فوتسال ایران که در تیم « نوریل نیکل » روسیه بازی می‌کنند،

۲۵ مهر خود را به اردوی تیم ملی فوتسال در برزیل خواهند رساند. به گفته سید رضا افتخاری، سرپرست کمیته فوتسال ایران، مصطفی نظری که پیش از این دچار مصدومیت شده بود، در صورت تایید پزشک تیم نوریل نیکل، به برزیل سفر می‌کند و تیم ایران را در مسابقات گرندپری همراهی خواهد کرد.

تیم ملی فوتسال ایران در جام جهانی کوچک با تیم‌های آرژانتین، برزیل و ژاپن همگروه است. ایران در نخستین مسابقه خود، سی‌ام مهر به مصاف آرژانتین خواهد رفت.

وضع تیم ملی فوتسال

سرپرست کمیته فوتسال، از تماس افرادی خبر می‌دهد که از وی خواسته‌اند در ماجرای بازگشت پنج بازیکن گیتی پسند به تیم ملی، کوتاه بیاید. افتخاری، تاکید کرد که تیم ملی فوتسال دیگر به این بازیکنان نیازی ندارد و حضور بازیکنان جوان جایگزین را به فال نیک می‌گیرد.

سیدرضا افتخاری، در خصوص تصمیم کمیته فوتسال در کنار گذاشتن پنج بازیکن تیم گیتی پسند از تیم ملی، قبل از مسابقات گرندپری برزیل، با بیان مطلب بالا، افزود: تیم گیتی پسند، بعد از بازگشت از جام باشگاه‌های آسیا، شرایط خوبی نداشت. این تیم هم از نظر روحی افت کرده بود و هم چند بازیکن مصدوم داشت. به همین دلیل، این باشگاه در نامه‌ای به کمیته فوتسال اعلام کرد که ملی پوشانش را چند روز قبل از اعزام به برزیل، در اختیار تیم ملی قرار می دهد، ولی خسوس کاندلاس، سرمربی تیم ملی با این درخواست موافقت نکرد.

وی افزود: قرار بود، بازیکنان گیتی پسند این هفته به اردوی تیم ملی برگردند که این اتفاق رخ نداد. این در حالی است که بازیکنان علاقه دارند در تیم ملی باشند، ولی باشگاه از حضور آنها ممانعت کرد. قطعا از این اتفاق، باشگاه گیتی پسند و بازیکنان بیشتر از دیگران، ضرر خواهند کرد.

سرپرست کمیته فوتسال، تصریح کرد: خوشبختانه آنقدر بازیکن جوان و با استعداد در رشته فوتسال داریم که از غیبت پنج بازیکن گیتی پسند، نگران نشدیم. ما حضور بازیکنان جوان را به فال نیک گرفتیم و امیدواریم، این بازیکنان به جایگاه واقعی خود در تیم ملی برسند. تیم ملی فوتسال با وجود استعدادهای جوان، آسیب نمی‌بیند و شرایطش بهتر می شود.

بازگشت اصغری مقدم

مهاجم کهنه کار فوتسال ایران – که از تیم ملی خداحافظی کرده بود – بعد از یکسال دوباره به تیم ملی دعوت شد.

خسوس کاندلاس، سرمربی اسپانیایی تیم ملی فوتسال، بعد از نیامدن بازیکنان گیتی پسند به تیم ملی، چند بازیکن جدید را جایگزین آنان کرد. دیروز، بعد از جلسه مربیان تیم ملی فوتسال قرار شد، جواد اصغری مقدم و فرهاد فخیم از تیم دبیری تبریز و وحید شفیعی ازتیم شهرداری تبریز به تیم ملی اضافه شوند.

نکته جالب در این بین، دعوت اصغری مقدم با وجود خداحافظی از تیم ملی است. مهاجم کهنه کار فوتسال ایران که بعد از بدرفتاری با او، پیش از جام جهانی ۲۰۱۲ از تیم ملی خداحافظی کرده بود، چندی پیش اعلام کرد که با توجه به تغییرات به وجود آمده در کمیته فوتسال، حاضر است که دوباره پیراهن تیم ملی را به تن کند.

کادر فنی تیم ملی فوتسال در حالی سه بازیکن را به تیم ملی دعوت کرد که چهار بازیکن گیتی پسند، خط خورده اند وهنوز جای یک بازیکن خالی است. با دعوت بازیکن با تجربه ای مثل اصغری مقدم، این احتمال می رود که وحید شمسایی، بعد از دوسال دوری از تیم ملی، دوباره به این تیم برگردد. البته بازگشت آقای گل جهان، فقط در حد احتمال نیست و یکی از نزدیکان تیم ملی، دیروز این موضوع را تایید کرد. البته بازگشت شمسایی، نیازمند زمینه های دیگری است.

برنامه مسابقات گرند پری

تیم ملی فوتسال ایران، براساس برنامه جام جهانی کوچک در برزیل، در نخستین بازی به مصاف آرژانتین می‌رود و در دومین گام مقابل ژاپن قرار می‌گیرد.

پس از قرعه کشی رقابت‌های جام جهانی کوچک در برزیل، تیم‌های برزیل، ایران، آرژانتین و ژاپن در گروه یکم قرار گرفتند. در گروه دوم تیم های روسیه، صربستان، پاراگوئه و گواتمالا همگروه شدند. ایران به ترتیب با تیم‌های آرژانتین، ژاپن و برزیل بازی خواهد کرد. بازی‌های گرند پری در شهر «جیمانسیوم» برزیل و در ورزشگاه «مارینگا پی‌آر‌چیکو نتو» برگزار می‌شود. جوایز تیم های اول ۵۰ هزار دلار، دوم ۲۵ هزار دلار، سوم ۱۵ هزار دلار و چهارم ۱۰ هزار دلاراست. در این رقابت‌ها به تیم جوانمرد مسابقات هم جایزه می‌دهند. همچنین به بهترین گلزن مسابقات، توپ طلایی اهدا می‌شود.

نسخه مناسب چاپ