نوبخت: رئیس‌جمهوری فعلاً بنای تغییرات دیگر‌ در دولت را ندارد
 

سخنگوی دولت با بیان اینکه رئیس‌جمهوری فعلاً بنای تغییر و تحولات دیگری را ندارد، از معرفی وزرای پیشنهادی جدید به مجلس در حداقل زمان خبر داد.

به گزارش تسنیم، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت با حضور در برنامه تیتر امشب با مورد توجه قرار دادن تغییرات در کابینه دولت، تغییر و تحول در سطح سه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان را در راستای رشد و توسعه و ارتقای بهره‌وری این سه وزارتخانه دانست و گفت: دولت یازدهم در برابر مجلس و مطالبات مردم مسئول است.

وی افزود: این بازآرایی در سطح وزیران به‌منظور تسریع در پاسخگویی مطالبات مردم و نیازهای روز جامعه در اقشار مختلفی همچون جوانان، فرهنگیان، بازنشستگان و سطح فرهنگی جامعه انجام شده است. برای جوابگویی به مطالبات مردم از دولت یازدهم و همچنین ارتقاء بهره‌وری در این سه وزارتخانه نیازمند نیروهای تازه‌نفس‌تر و جوان‌تر هستیم که البته این تغییر از ارزش‌های وزرای پیشین نمی‌کاهد.

نوبخت افزود: دولت یازدهم در یک حرکت جمعی به جمع‌بندی فعلی دست یافت و اقدام به تغییر وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش کرد و امیدواریم در آینده نزدیک رضایتمندی بیشتری در ذهن مردم پدیدار شود وی با بیان این مطلب که تمام تلاش دولت این است که رضایت مردم را بیشتر و شفافتر به دست آورد، اظهار داشت: این تغییرات مغایر با فکر عوامانه برخی است؛ ساکت کردن منتقدین و مخالفین هدف رئیس جمهوری نبوده است. زیرا ما منتقدین دولت یازدهم را به‌رسمیت می‌شناسیم و برای رشد و اصلاح خود به آنان نیازمندیم. سخنگوی دولت گفت:‌ دولت یازدهم در یک حرکت جمعی به جمع‌بندی فعلی دست یافت و اقدام به تغییر وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش کرد و امیدواریم در آینده نزدیک رضایتمندی بیشتری در ذهن مردم پدیدار شود و رشد و توسعه بهتر و به‌روزتری در عرصه‌های فرهنگی و ورزشی داشته باشیم. وی اضافه کرد: تحلیل ما برای تغییر وزرای یادشده بر این نبوده که آنان ضعف‌هایی داشته‌اند، بلکه ما به اثربخشی بیشتر و تقویت اهرم‌های بالابر سطح بهره‌وری اندیشیده‌ایم. این تحول، نوعی نگاه فردی نبوده و تلاش دولت بر این است که همه آنچه در سه سال گذشته حاصل شده‌،مبنایی باشد برای آنچه می‌تواند به رشد و توسعه کشور در سال‌های پیش رو بینجامد؛ به این منظور دولت یازدهم، پاسخگویی به مطالبات فرهنگی و ورزشی مردم و جوانان را مورد توجه قرار داده است. این مقام مسئول تغییرات صورت گرفته در سه وزارتخانه ارشاد، ورزش و آموزش وپرورش را بر اساس مؤلفه‌های گوناگون توصیف کرد و اظهار داشت: این تغییرات

تصمیم تک‌بعدی‌ نبوده و از شایستگی‌های افراد مورد تغییر نخواهد کاست. در رابطه با وزیر ارشاد وقتی آقای روحانی به این نتیجه رسید که با تغییر وزیر ،کل حوزه فرهنگ از کارآیی بهتری برخوردار می‌شود، در این راستا اقدام‌کرد. وی همچنین از تأثیرات وزارت آموزش و پرورش بر همه خانواده‌ها و همکاران فرهنگی گفت و افزود: روا نیست فردی که دو بار مورد استیضاح قرار گرفته برای بار سوم زیر سؤال رود. آقای فانی فردی باتجربه و خبره است و ما برای رشد و ارتقای سطح علمی و آموزشی جامعه و همچنین پاسخگویی به مطالبات خانواده‌ها و همکاران فرهنگی صلاح دیده شده فردی دیگر جایگزین ایشان شود و آقای فانی در جای دیگری از دولت به ارائه خدمات علمی بپردازند.

نوبخت ادامه داد:‌ نفرات جایگزین این وزرا در حداقل زمان معرفی خواهند شد و اگر تصمیم دیگری هم اتخاذ شود به رسانه‌ها اعلام خواهد شد.

به‌گفته وی، در حال حاضر رئیس جمهوری تصمیم برای تغییر و تحول دیگری ندارد و همه تلاش و همت دولت یازدهم برای رصد و نظارت بر دستگاه‌های ذی‌ربط خواهد بود، بدون شک اگر تغییری شکل گرفته که البته هزینه بسیاری هم خواهد داشت، رئیس‌جمهوری سود و منفعت این تغییر را بیشتر از هزینه دیده است.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: برای همسان‌سازی و ارتقاء سطح معیشت بازنشستگان و فرهنگیان و بهبود وضع درآمدی و توان خرید آنان در برنامه ششم توسعه تدابیری اندیشیده شده که اجرایی خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ